kategoria: Technologia   dodane: 18/01/2021
Wyciskarka wolnoobrotowa to jeden z tych sprzętów, do których początkowo trzeba się przekonać. Jeżeli jednak kupisz porządną wyciskarkę i zaczniesz z niej regularnie korzystać, na pewno będziesz zadowolony z takiego zakupu.

 

  1. Świeże domowe soki dostępne od ręki

  2. Wyciskarka zwykła czy wolnoobrotowa?

  3. Jak działają modele wolnoobrotowe?

  4. Gdzie kupić wyciskarkę do warzyw i owoców?

 

Nie każda dostępna w sklepie wyciskarka spełni oczekiwania wymagających klientów, dlatego przed złożeniem zamówienia warto zapoznać się z poniższymi poradami. Ułatwią ci wybór dobrej wyciskarki wolnoobrotowej w przystępnej cenie, która posłuży ci przez wiele lat. Dzięki temu w dowolnym momencie będziesz mógł przygotować pyszny, zdrowy i pożywny sok z ulubionych warzyw oraz owoców.

 

Świeże domowe soki dostępne od ręki

 

Regularne spożywanie domowych soków pozwala to sposób na to, aby zapewnić sobie niezbędną ilość minerałów i witamin. Takie rozwiązanie ma dwie istotne zalety, dzięki którym zakup wyciskarki w celu przygotowywania soków jest lepszym pomysłem niż kupowanie gotowych napojów w sklepie. Pierwszy argument dotyczy jakości. W domowych świeżo wyciskanych sokach znajdą się tylko te składniki, które doda się podczas ich przygotowywania. Dzięki temu jakość i smak takich soków jest nieporównywalnie lepsza niż tych, które można znaleźć w popularnych sklepach. Drugi argument dotyczy oszczędności. Dobre soki potrafią kosztować nawet 5-7 złotych za opakowanie. Jeżeli zamiast tego kupisz za podobną kwotę warzywa i owoce, wyciśniesz z nich większą ilość lepszego soku. Oczywiście, będzie to możliwe tylko wtedy, gdy skorzystasz z porządnej wyciskarki. W przeciwnym razie nawet nie warto zabierać się za samodzielne przygotowywanie soków, bo efekty nie będą zadowalające.

 

Wyciskarka zwykła czy wolnoobrotowa?

 

Na pierwszy rzut oka tańsza wyciskarka i markowy model z kategorii wyciskarek wysokoobrotowych wyglądają podobnie. Różnice pomiędzy nimi są jednak ogromne, szczególnie jeżeli chodzi o jakość zastosowanych elementów, a co się z tym wiąże również z żywotnością całego sprzętu. Zwykła wyciskarka (często spotykana pod nazwą sokowirówki) sprawdzi się w przypadku owoców oraz niektórych warzyw, ale należy pamiętać, że uzyskany sok będzie miał dużo niższą zawartość składników odżywczych. Wiąże się to z zasadą ich działania, która uniemożliwia dokładne wydobycie zdrowych substancji. Problem ten rozwiązano w wyciskarkach wolnoobrotowych, które pracują wolniej, ale za to o wiele dokładniej wyciskają sok. Jest on dzięki temu smaczniejszy i ma więcej witamin. Wolne działanie takich wyciskarek pozwoliło wyeliminować problem z nagrzewaniem się urządzenia, które w przypadku zwykłych sokowirówek niszczy dużą ilość składników odżywczych. Warto więc kupić sprzęt z wyższej półki, zwłaszcza że dzięki temu w maksymalnym stopniu wykorzystasz wyciskane warzywa oraz owoce, a dodatkowo taki zakup posłuży ci przez wiele lat. Trwałą konstrukcję i wysoką jakość podzespołów wyciskarek wolnoobrotowych potwierdzają zresztą producenci, którzy często obejmują je gwarancją udzielną na kilkanaście lat. 

 

Jak działają modele wolnoobrotowe?

 

Każda wyciskarka wolnoobrotowa wykorzystuje siłę miażdżenia wynikającą z obracania się wałka ślimakowego. Nawet najdroższe wyciskarki tego typu będą więc wolniejsze niż sokowirówki, ale należy pamiętać, że dokładniejsze wyciskanie wiąże się z wieloma zaletami. Jedną z nich jest to, że uzyskiwany sok nie jest niepotrzebnie napowietrzony. Dodatkowo wyciskarka wykorzystująca śrubę do nie podgrzewa soku i jest o wiele wydajniejsza. Jeżeli więc zależy ci na uzyskaniu zdrowego, gęstego i smacznego soku, trudno obecnie znaleźć lepsze rozwiązanie. To jednak nie wszystko. Wykorzystując takie urządzenia jak wyciskarka Philips, przygotujesz sok z dłuższym terminem przydatności niż ze zwykłej sokowirówki. Jest to możliwe dzięki wspomnianemu minimalnemu napowietrzeniu napoju.

 

Gdzie kupić wyciskarkę do warzyw i owoców?

 

 Bez względu na to, czy chcesz kupić sprawdzoną wyciskarkę firmy Philips, Panasonic, Raven, SKG lub innych popularnych producentów, koniecznie sprawdź propozycje dostępne w sklepie internetowym z RTV i AGD. Możesz wybrać moc, prędkość oraz inne istotne funkcje wyciskarki, co ograniczy wybór wyświetlanych urządzeń do takich, które są zgodne z twoimi preferencjami. W sklepie regularnie dodawane są nowe promocje, dzięki którym możesz zamówić najtańsze wyciskarki wolnoobrotowe i dodatkowo skorzystać z darmowej dostawy. W przypadku takich urządzeń nie warto kupować tańszych modeli. Jeżeli jednak zakup wyciskarki z wyższej półki przekracza twoje możliwości finansowe, możesz wybrać raty zero procent. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ nie poniesiesz wówczas żadnych dodatkowych kosztów związanych z przyznaniem kredytu ratalnego. Przykładowo, jeżeli wyciskarka Philips Vera kosztuje aktualnie 799 złotych, to kupując ją na dziesięć rat 0%, zapłacisz tylko 79,90 zł miesięcznie. Możesz również od razu kupić inne sprzęty RTV do swojego mieszkania i dla całego zamówienia wybrać płatności ratalne.