kategoria: Technologia   dodane: 14/10/2021
Wybór dobrego komputera dla studenta jest obecnie ważny jak nigdy dotąd. W dobie zajęć zdalnych sprzęt powinien dobrze radzić sobie z każdym studenckim projektem. Jaki MacBook najlepiej sprawdzi się w roli komputera na studia?

MacBooki świetnie sprawdzą się jako studencki sprzęt. W zależności od potrzeb, można wybrać model, który najlepiej będzie odpowiadał studenckim potrzebom. Obecnie do wyboru mamy trzy wersje kultowych laptopów. Poznaj ich mocne strony.

 

Dlaczego MacBook na studia?

 

Laptop Apple łączy w sobie dwie niezwykle ważne dla każdego studenta cechy. Jest zarówno bardzo wydajny, jak i mobilny. W przeciwieństwie do każdego komputera stacjonarnego, laptop można schować do torby i zabrać na zajęcia albo na wspólną naukę przed sesją. Każdy notebook Apple jest wyjątkowo lekki. MacBook Air oraz 13-calowy MacBook Pro ważą mniej niż 1,5 kg. Do tego są niezwykle cienkie. W dobrze odpowiednio dobranym etui będą bezpieczne w podróży.

Komputer na studia powinien być również produktywny. Tutaj MacBooki także spełniają wszystkie wymagania. Zwłaszcza najnowsze modele z innowacyjnym czipem Apple M1 wiodą prym w badaniach wydajności. To urządzenia, które szczególnie warto polecić studentom kierunków graficznych, ponieważ 8-rdzeniowe CPU oraz 8-rdzeniowe GPU pozwalają na płynną pracę z najbardziej wymagającymi programami do obróbki grafiki oraz wideo.

Trzeba też wspomnieć o systemie macOS, który jest nie tylko bardzo szybki, ale zapewnia też szereg niezbędnych na studiach aplikacji od iWork, które pozwolą przygotowywać m.in. prace zaliczeniowe oraz prezentacje na zajęcia.

 

 

MacBook Air dla studenta

 

Uniwersalnym komputerem na studia może być MacBook Air. Zaprezentowany w 2020 roku model wyposażony jest we wspomniany chip Apple M1, co czyni go jednym z najszybszych na rynku. Jednocześnie MacBook Air jest energooszczędny, co pozwala spędzić cały dzień na uczelni bez konieczności zabierania ze sobą ładowarki. Apple zapewnia, że notebook może pracować nieprzerwanie przez 18 godzin. MacBook Air dostępny jest w dwóch wariantach pamięci RAM (8 GB i 16 GB) oraz pamięci masowej na szybkim dysku SSD (od 256 GB do 2 TB).

Przyjemną pracę na komputerze zapewnia wysokiej jakości wyświetlacz Retina 13,3 cala z podświetleniem LED i IPS, a także technologią True Tone, która adaptuje jasność ekranu do otoczenia. A jeśli zajęcia będą odbywać się online, o jakość połączenia zadbają kamera 720p oraz głośniki w standardzie Dolby Atmos.

 

Przenośny MacBook Pro 

 

Komputer na studia powinien być mobilny, a MacBooka Pro w wersji 13 cali można bez problemu schować do torby czy plecaka. Kompaktowy i lekki MacBook Pro jest równie wydajny co model Air. Za moc również odpowiada chip Apple M1, a jakość obrazu gwarantuje ekran Retina. W przypadku MacBooka Pro 13 cali wyświetlacz jest jednak trochę jaśniejszy, co ułatwia korzystanie z komputera w słoneczne dni. O bezpieczeństwo wszystkich MacBooków dba sprawdzony czytnik linii papilarnych Touch ID, niemniej w wersji Pro użytkownik ma do dyspozycji wygodny Touch Bar.

Na zajęciach MacBooki błyskawicznie połączą się z siecią bezprzewodową dzięki najnowszej technologii Wi-Fi 6. W przypadku MacBooka Pro również nie trzeba martwić się o zasilanie. Bateria pozwala na 20 godzin ciągłej pracy.

 

 

MacBook Pro dla wymagających

 

Jeśli oczekujesz od MacBooka na studia najwyższych standardów i wydajności, wybierz model Pro. Sprzęt równie dobrze sprawdzi się jako robienia notatek na zajęciach, jak i do rozrywki po zdanej sesji. W tym MacBooku znajdziesz sprawdzone procesory Intel Core i7 lub i9. Do dyspozycji jest też kilka wariantów kart graficznych. O maksymalną efektywność dba duża ilość pamięci RAM (od 16 do 64 GB). MacBook Pro to również mnóstwo miejsca na przechowywane pliki, gdyż pamięć masowa może mieć nawet 8 TB. Jednocześnie przy tak wysokich parametrach, komputer waży zaledwie 2 kg.

 

Skompletuj swojego MacBooka na studia

 

Wszystkie najnowsze, ale też starsze wersje MacBooków znajdziesz w Cortland – oficjalnym resellerze produktów Apple. Jako uczeń bądź student warto zainteresować się również akcją Apple Back to School, gdzie możesz liczyć na rabat przy zakupie nowego sprzętu do nauki.