kategoria: Finanse   dodane: 31/08/2021
Kredyty gotówkowe to rozwiązanie wygodne, które w wielu sytuacjach może dosłownie uratować nam życie. By móc otrzymać kredyt gotówkowy, nie musimy już osobiście stawiać się w banku: w dzisiejszych czasach wniosek o kredyt gotówkowy możemy złożyć online, nie wychodząc z domu. Jak to działa i na co warto zwrócić szczególną uwagę? 
  • Kredyty gotówkowe bez wychodzenia z domu - bezpieczeństwo

  • Rzeczywista roczna stopa oprocentowania

  • Wady i zalety kredytu gotówkowego online

  • Wniosek o kredyt gotówkowy online - jak to zrobić?

 

Kredyty gotówkowe bez wychodzenia z domu - bezpieczeństwo

 

Kredyty gotówkowe przez Internet to jeden z najprostszych i najwygodniejszych sposobów na to, by dostać dodatkowy zastrzyk pieniędzy. Czy taka pożyczka gotówkowa jest jednak bezpieczna? Wbrew temu, co mogłoby się wydawać - w bankowości internetowej bardzo duży nacisk kładzie się na kwestie bezpieczeństwa danych i oszczędności. Przy zaciągnięciu kredytu gotówkowego online nic złego nie powinno się więc wydarzyć. Ważne jest, by zadbać o podstawowe zasady bezpieczeństwa w sieci - a także zajrzeć do rankingu kredytów gotówkowych, by wybrać najbardziej korzystną dla siebie opcję. 

 

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania

 

Decydując się na zaciągnięcie pożyczki, zwracamy dużą uwagę na posiadanie zdolności kredytowej, to, jak wysoka jest kwota kredytu lub na maksymalne oprocentowanie kredytu gotówkowego. Nie zawsze najtańszy kredyt gotówkowy jest tym najlepszym - koszty mogą kryć się pod postacią licznych dodatkowych opłat. Dlatego warto zwrócić uwagę na RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania). Określa ona całkowity koszt kredytu, jaki poniesiemy. Jest więc najbardziej obiektywną oceną tego, jak dużo będziemy musieli zapłacić - obliczanie RRSO jest niesamowicie ważne! To właśnie dzięki temu jesteśmy w stanie wybrać najkorzystniejszą ofertę dostępną na rynku. 

 

Wady i zalety kredytu gotówkowego online

 

Kredyt gotówkowy online ma ogromną ilość zalet. Przede wszystkim - złożenie takiego wniosku wymaga minimum formalności. Nie musimy przedstawiać lub podpisywać licznych dokumentów. Kredyt możemy otrzymać nawet podczas korzystania z urządzenia mobilnego, takiego jak smartfon lub tablet. Nie musimy też jechać do banku - więc miejsce, w którym aktualnie przebywamy, w niczym nie przeszkadza. Kredyt gotówkowy online możesz dostać z każdego miejsca na ziemi! Bank z pewnością zaoferuje ci pomoc, jeśli nie będziesz pewien co do tego, czy dana oferta jest dla ciebie odpowiednia, lub nie będziesz wiedział, jak złożyć wniosek. Wreszcie - wybierając kredyt online, możesz w wygodny sposób porównać ze sobą poszczególne oferty.

Wadą kredytów online jest - paradoksalnie - ich łatwa dostępność. Może to doprowadzić do podejmowania pochopnych decyzji i nierozważnego sięgania po kolejne kwoty. Każdą decyzję o pożyczce trzeba więc dokładnie przemyśleć!

 

Wniosek o kredyt gotówkowy online - jak to zrobić?

 

Złożenie wniosku o kredyt online jest bardzo proste. Można tego dokonać na stronie internetowej banku, który wybraliśmy. Będziesz do tego potrzebował dowodu osobistego - bank oceni twoją zdolność kredytową, a następnie powiadomi cię o decyzji kredytowej. Pozytywną decyzję należy zatwierdzić - to wszystko! Jeśli konieczne będą dodatkowe dokumenty - bank na pewno udzieli stosownej informacji.

 

Oferty kredytów gotówkowych dostępnych online są bardzo zróżnicowane - na pewno jednak znajdziemy wśród nich korzystne rozwiązana. Tani kredyt gotówkowy, który otrzymamy, nie wychodząc z domu - to możliwe! Jeśli chcesz sprawdzić ranking kredytów gotówkowych, skorzystaj z porównywarki kredytów gotówkowych na stronie 17bankow.com.