kategoria: Technologia   dodane: 20/01/2021
Komputer czy laptop? Takie pytanie czasami dręczy osoby chcące kupić sobie nowy sprzęt. Jednak oba sprzęty mogą być równie przydatne co momentami zawodne. Lecz wszystko zależy od sytuacji.

Zacznijmy od laptopa. 

 

Jest to przenośna maszyna, którą możemy zabrać ze sobą w każde miejsce. Nie ma problemu z tym, aby laptop stał się naszym głównym sprzętem roboczym lub tym służącym do rozrywki. Laptopy mają to do siebie, że choć możemy wziąć go ze sobą, ale ogranicza nas jego bateria. Przeciętnie pełna bateria pozwala na mniej więcej trzy godziny pełnej pracy, co nie zawsze jest dość wystarczającym czasem pracy dla niektórych osób. Również problemem dla niektórych ludzi może być wielkość klawiatury.Jest ona nieco bardziej skondensowana, przez co może to sprawiać problemy z pisaniem.

Wadą jaką może nieść ze sobą kupno laptopa, jest jego zamknięta forma. Nie możemy go ulepszać o nowsze i lepsze komponenty. Przez to po dłuższym czasie eksploatacji, nasz sprzęt będzie zwalniał. Jednak trzeba dodać, że rynek obfity jest w różne rodzaje laptopów. Dzięki temu, nie musimy ograniczać się do jednego rodzaju, mamy wybór jakie urządzenie jest nam potrzebne. Wcześniej wymieniona klawiatura jest już wbudowana w laptop, przez co nie musimy dokupywać nowej. Jedyną rzeczą jaką najlepiej jest kupić do takiego urządzenia jest myszka. Dzięki niej, pewne czynności są prostsze dla użytkownika.

 

Nie mniej komputer również posiada, wady i zalety. Na pewno jedną z widocznych utrudnień jest jego mobilność. Nie weźmiemy całej stacji do pracy ze sobą. Również trzeba do niego dokupić, niemała ilość urządzeń zewnętrznych, takich jak myszka, klawiatura. Niebywałą zaletą takich urządzeń jest ich ulepszanie. Nie stoi nic na przeszkodzie, aby wymienić jakiś komponent na inny. Tym samym komputer może być do użytku ogólnego, czyli pracy i rozrywki. Dobry komputer jest również, znacząco droższe od laptopa. Wynika to z tego, że musimy zainwestować kapitał w poszczególne komponenty, które później musimy złożyć. Oczywiście, możemy kupić gotową stację, ale w większości przypadków taki zakup może się skończyć tym, że nowy sprzęt nie wytrzyma długiego czasu eksploatacji.

 

Na owe pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, czego na dany moment potrzebujemy. Nie mniej jedne jak i drugie urządzenie jest czymś co może przynieść nam wiele korzyści. Rada jest jedna. Najlepiej jest poważnie zastanowić się przed wyborem kupnem danego sprzętu.