kategoria: Zdrowie i medycyna   dodane: 18/01/2021
Wady postawy, częsty i wyczerpujący trening, rehabilitacja. Masażery sprawdzają się na wielu płaszczyznach. Dlatego też na rynku występują ich różne rodzaje. Dziś dowiesz się, o czym pamiętać wybierając jeden z nich. Poznasz także zalety stawiania na masażery w życiu codziennym. Przedstawimy Ci także konkretne propozycje cenionych producentów, abyś wiedział, na co powinieneś stawiać, co przełoży się na długą, bezproblemową i skuteczną eksploatację.

1. Masażer - czy warto go mieć?

2. Masażery do ciała dla ćwiczących

3. Masażer - jakie powinien mieć funkcje?

4. Wybierz urządzenie o sporej mocy

5. Rodzaje masażerów

 

Masażery istnieją na rynku tylko z jednego powodu. Mają być pomocą dla Twojego ciała w różnych momentach życia. Mogą poprawiać rehabilitację, sprawiać, że będzie ona skuteczniejsza. Mogą także wpływać na szybszą regenerację organizmu po treningu, niwelować ból mięśni, czy zakwasy. Warto na nie stawiać? Przekonasz się o tym w tym artykule!

 

Masażer - czy warto go mieć?

 

Na to pytanie chyba nie trzeba odpowiadać. Oczywiście, że warto stawiać na masażer, jako dodatkowe, czasem nawet niezbędne wyposażenie. Sprawdza się szczególnie wtedy, kiedy sporo ćwiczysz na siłowni. Oczywiście może to być dobry sposób na rehabilitację po urazie. Świetny, jako sposób na regenerację organizmu po ciężkim wysiłku, na przykład po meczu. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś korzystał z masażera, jako formy relaksu po ciężkim dniu w pracy. Jak sam widzisz, możliwości jest wiele, tyle samo korzyści płynących z posiadania tego urządzenia.

 

Masażery do ciała dla ćwiczących

 

Według wielu sportowców, ale i amatorów, którzy każdą wolną chwilę spędzają na siłowni, masażer jest nieodzownym elementem ich życia i treningu. Bez niego nie byliby w stanie wstawać dzień w dzień na trening! W przypadku osób ćwiczących najlepiej sprawdzają się masażery w formie pistoletów z wymiennymi końcówkami. Można wtedy dostosować na przykład twardość lub kształt końcówki do swoich potrzeb, wymagań i oczywiście stopnia zmęczenia organizmu, czy mięśni. Dla profesjonalistów dobrym rozwiązaniem mogą być także masażery Beurer, które są stworzone dla osób często korzystających z takich urządzeń. 

 

Masażer - jakie powinien mieć funkcje?

 

Jest ich sporo, na przykład funkcja podgrzewania, oczywiście nie w tych pistoletowych tylko wykorzystujących specjalne przylepy. Podgrzewają mięśnie miejscowo, przy tym je masując. To świetny sposób na regenerację. Oczywiście nie może zabraknąć takiej funkcji, jak regulacja szybkości masażu. Dostosujesz wtedy tempo do własnych potrzeb lub stopnia zmęczenia mięśni. To jednak wciąż nie koniec. Postaw na masażer, który oferuje możliwość sterowania pilotem, czy timer. Ta pierwsza funkcja zapewnia łatwość i wygodę użytkowania z kolei z pomocą timera możesz ustawić czas, który chcesz przeznaczyć na masaż. Dobrze, jeśli masażery mają kilka trybów masażu, na przykład stopniowanie nasilenia od lekkiego masażu do intensywnego i na odwrót. Oczywiście trybów jest kilka, każdy nieco inny. W przypadku masażera pistoletowego nie możesz zapomnieć o kupnie urządzenia, które oferuje w zestawie kilka głowic masujących. Co powiesz na funkcję relaksacji i terapii audio? Niektóre masażery także ją oferują. To kilka z naprawdę sporej ilości funkcji, na które warto postawić.

Wybierz urządzenie o sporej mocy

To aspekt, o którym powinieneś pamiętać z kilku powodów. Przede wszystkim wyższa moc oznacza intensywniejszy masaż, zapewnia dzięki temu większą i lepszą regenerację organizmu po wysiłku. Moc wpływa także na funkcje grzania, podgrzewania i rozgrzewania mięśni, jeśli moc urządzenia jest słaba, prawdopodobnie tych funkcji zabraknie w sprzęcie. Zastanawiasz się, na jakie rozwiązanie postawić? Wszystko zależy od tego, jaki masażer wybierasz. Jeśli jest to rozwiązanie pistoletowe, wystarczy moc w granicach 30/40W. Masażer w kształcie fotela powinien mieć przynajmniej 50W mocy, a ten relaksacyjny spor mniej, bo ma za zadanie dostać się do głębszych partii skóry, a nie mięśni. Masażery wibracyjne to urządzenia, których moc dochodzi do nawet 100W, często także nieco więcej. Moc wpływa także na długość pracy, jeśli mówimy o masażerach akumulatorowych. W przypadku tych sieciowych nie ma to znaczenia.

 

Rodzaje masażerów

 

Wymienialiśmy w tym artykule już kilka rozwiązań, ale przytoczymy je jeszcze raz, jest ich sporo. Dzielą się na te akumulatorowe i sieciowe - to główny podział. Albo są na baterie/akumulator, albo na kabel podłączany do gniazdka. Dostępne są urządzenia ręczne, jak również stojące, czy te, na których można usiąść. Co wybrać? Znów wszystko zależy od tego, do czego ten masażer będzie Ci potrzebny. Jeśli ma to być tylko relaks, postaw na prostą konstrukcję, której nie musisz trzymać w dłoniach. Wtedy użytkowanie będzie najbardziej wygodne, to na przykład masażer fotelowy, czy stojący. Jeśli oczekujesz świetnej regeneracji po treningu, najlepszym rozwiązaniem będzie rodzaj pistoletowy masażera. Gdzie je wszystkie znajdziesz i kupisz? W sklepach internetowych, link do konkretnego znajdziesz w tekście!