kategoria: Technologia   dodane: 25/05/2023
Chcesz wyposażyć się w najnowszy system operacyjny od Microsoft, a nie do końca wiesz, jak bardzo taki zakup oprogramowania uszczupliłby Twój budżet? Mamy dobrą wiadomość: chociaż Microsoft Windows 11 faktycznie trochę kosztuje, istnieje bardzo prosty sposób, by zdobyć go taniej i to, zaznaczmy, z całkowicie legalnego źródła.

Sprawdź ile kosztują systemy operacyjne Windows 11 i przekonaj się, jak łatwo oryginalny Windows 11 może wylądować na dysku Twojego komputera.

Ile kosztuje system operacyjny Windows?

Ile kosztuje system Windows 11? Wersja Windows 11 Home to - zakładając, że skorzytasz z oferty dobrych sklepów z oprogramowaniem, takich jak Soft360 - wydatek rzędu 520 złotych. Z kolei, gdy interesuje Cię system przeznaczony dla bardziej zaawansowanych użytkowników (np. użytkowników biznesowych, choć pamiętajmy, że nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystywać w firmie, na służbowym komputerze system Windows 11 Home) lepszą opcją jest Windows 11 Professional dedykowany dla małych i średnich firm. Za taką cyfrową kopię systemu operacyjnego zapłacisz około 630 złotych.

Zarówno wersja przeznaczona do użytku domowego, jak i biznesowego to oczywiście korzystny wydatek z racji takich udogodnień, jak obecność pakietu biurowego, dostęp do chmurowych usług Microsoft, czy też program antywirusowy Windows Defender. Niemniej warto mieć na uwadze, że możliwa jest instalacja Windows 11 o wiele taniej, bez łamania prawa. W jaki sposób można to zrobić? Wystarczy zakupić wybraną wersję Windows 10 i dokonać darmowej aktualizacji.

Interesuje Cię, ile kosztuje Windows 10?

Dostępnych jest kilka wersji tego systemu operacyjnego — wszystko zależy od rodzaju licencji. Korzystając z profesjonalnych sklepów z oprogramowaniem takich jak Soft360, możesz nabyć klucz licencyjny Windows 10 Home już za 230 złotych. Natomiast wersja systemu Windows 10 Professional dedykowana właścicielom małych i średnich przedsiębiorstw kosztuje około 270 złotych. Wszystkie klucze Windows 10 wysyłane są od razu po zakupie, więc jest to najszybszy sposób na legalne nabycie tego oprogramowania.

Jak zaktualizować system Windows 10?

By wyposażyć się w najnowszą wersję systemu Windows, potrzebujesz tylko Windows 10 zainstalowany na Twoim komputerze. Microsoft po prostu umożliwia posiadaczom poprzedniej wersji Windows zaktualizowanie starego systemu Windows 10 do jego najnowszej odsłony. Co więcej, nie jest to proces skomplikowany: przyjazny interfejs pozwala użytkownikom bardzo łatwo przejść z systemu Windows 10 na nowszą odsłonę. Możesz to zrobić na trzy różne sposoby:

  • Instalacja Windows 11 dzięki Windows Update: to w zasadzie podstawowy sposób na przejście z Windows 10 do Windows 11. Wystarczy, że w Panelu sterowania znajdziesz zakładkę kategorii Aktualizacje i Zabezpieczenia i klikniesz tam opcję Wyszukaj Aktualizacje. Jeżeli Twój komputer kwalifikuje się pod względem wymagań sprzętowych do update'u do Win 11, cały proces instalacji systemu zostanie przeprowadzony praktycznie automatycznie.

  • Aktualizacja Windows 10 do Windows 11 z dysku USB: stawiając na ten sposób, musisz skorzystać ze strony Microsoft, by pobrać instalator z podstrony Tworzenie Nośnika Instalacyjnego Windows 11. Po pobraniu, jedyne czego potrzebujesz, to podłączyć nośnik USB i uruchomić pobrane narzędzie, które zaktualizuje poprzednie oprogramowanie.

  • Aktualizacja przy pomocy Asystenta Aktualizacji: tu również konieczne jest skorzystanie ze strony WWW Microsoftu. Tym razem jednak musisz znaleźć podstronę Pobieranie Systemu Windows 11, gdzie umieszczony jest link do pobrania Asystenta Aktualizacji Systemu Windows 11. Gdy już znajdzie się na Twoim dysku, uruchom go, a on zajmie się całą resztą.

Program antywirusowy Windows Defender i inne korzyści

Wiesz już, że Windows 11 może trafić na dysk Twojego komputera całkowicie za darmo. Co jednak zyskujesz, rezygnując z systemu Windows 10 na rzecz Windows 11? Aktualizacja np. Windows 10 Home do Windows 11 to gwarancja najnowszej możliwej wersji systemu: aktualizacje systemu odbywają się regularnie, usprawniając działanie oprogramowania, czy też dodając szereg nowych funkcji. Wśród nich znajduje się między innymi wsparcie aplikacji Android, dotychczas dedykowanych przede wszystkim na urządzenia mobilne. Dzięki temu możesz teraz korzystać z Androidowych aplikacji z poziomu Windowsa 11 w wersji Home bądź Professional.

Dostępna stanie się dla Ciebie także funkcja Windows Hello, czyli system biometrycznego uwierzytelniania, zapewniający bezpieczne i łatwe logowanie do Twoich urządzeń. Dodatkowe funkcje, jakie oferuje system operacyjny Windows 11 to także zwiększony poziom bezpieczeństwa dzięki rozbudowaniu rozwiązań takich jak funkcja BitLocker czy też Device Guard i program antywirusowy Windows Defender oraz mechanizm Azure usprawniający korzystanie z funkcji chmury. Nie zapominajmy także że Windows 11 to nie tylko bardziej rozbudowane możliwości, ale i również wydajna praca — specjaliści z Microsoft zadbali o lepsze wykorzystanie zasobów sprzętowych w porównaniu do systemu Windows 10.