Witaj na Forum Oli Leśniewskiej...

Nick:IWONA72 Dodano:2009-10-13 15:47:47 Wpis:Do Cwitomka :) - a mogę Cię poprosić o jakiś namiar ?Ja znalazłam na czeskiej stronie ale to opakowanie liczy tylko 20 kapasułek i kosztuje przeszło 900koron,więc byłabym wdzięczna ,bardzo dzieuję,Iwona
Nick:cwitomek Dodano:2009-10-13 12:45:32 Url:www.michalcwiertnia.pl Wpis:Do IWONA72:
Fosfoser Memory swojego czasu najpierw kupowałem w Czechach, bo był tańszy, a później kupowałem przez internet bezpośrednio z Finlandii, ponieważ było baaaardzo dużo taniej. U nas kosztował (a było to gdzieś z2-3 lata temu) 600 zł za 90 tabletek, w Czechach 450 zł, a sprowadziłem z Finlandii za 150 zł
Nick:Mac Dodano:2009-10-13 12:29:06 Url:http://zakladaniespolek.wordpress.com Wpis:Super strona na której znajduje się dużo informacji na temat "Zespółu Westa". Fajne zdjęcia fundacji Oli Leśniewskiej. Pozdro dla wszystkich.
Nick:IWONA72 Dodano:2009-10-13 11:20:55 Wpis:Witam wszystkich :) proszę poradźcie mi gdzie kupujecie Fosfer memory dla swoich pociech ? Też chciałabym mojej córeczce go podawać,Iwona
Nick:IWONA Dodano:2009-10-13 09:58:34 Wpis:Szanowny Panie Dyrektorze oczywiście cieszymy sie że kolejna niesprawiedliwośc w stusunku do naszej grupa społecznej została uchylona. Natomiast oczekujemy spełnienia obietnic Pana Premiera jeżeli chodzi o zniesienie kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń rodzinnych. Ponieważ ustawa ta zmusza nas do zycia na krawedzi ubóstwa lub w ubóstwie. Z poważaniem Iwona Dąbrowska
Nick:Tomek Dodano:2009-10-12 21:56:11 Wpis:No wspaniale, brawo
tylko tu się chyba role odwróciły Szanowny Panie Dyrektorze... rodzice na co dzień zmagają się z przeciwnościami losu i jeszcze muszą czuwać nad pracami legislacyjnymi parlamentu
Nick:Grzegorz Franki Dodano:2009-10-12 18:11:06 Url:www.marekplura.pl Wpis:Witam Państwa serdecznie!

Pozwalam sobie w imieniu przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych i członka sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny posła Marka Plury w tym miejscu odpowiedzieć na apel skierowany drogą mailową do m.in. posła w sprawie możliwości przekazywania 1 % podatku na tzw. subkonto.
W dniu 7 października 2009 na posiedzeniu
Komisji Polityki Społecznej i Rodziny zgłoszona została poprawka do
zmiany ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie oraz innych ustaw, która w znaczny sposób ograniczałaby możliwość przekazywania 1 % podatku. W wyniku działań posła Marka Plury oraz grupy innych posłów wnioskodawcy wycofali poprawkę.
Dziękuję w tym miejscu za Państwa zaangażowanie w sprawę oraz przesłane maile - poseł otrzymał ich ponad 70 - wszystkim wysłaliśmy odpowiedzi. Przy okazji chciałem zapewnić, że Marek Plura w przedmiotowej sprawie w pełni podziela poglądy rodziców dzieci niepełnosprawnych. Deklaruję też, że zarówno poseł, jak i jego Biuro nadal będzie otwarte na współpracę z Państwem, do czego serdecznie zachęcam.

Grzegorz Franki
dyrektor Biura Poselskiego
Posła na Sejm R.P. Marka Plury

zapraszam też na www.marekplura.pl
Nick:ana1807 Dodano:2009-10-10 04:00:17 Url:http://marcelina-jaworska.bloog.pl/ Wpis:Super wieści Sławku. Jeszcze raz wszystkiego NAJ dla Beatki! :)
Michu, dzięki za info!! A właśnie, miało być głośno ze zjazdem. Toż się wypowiadam z mej strony - Olinek byłby lepszy ze względu na Tomka, mam nadzieję, że poruszona zostałaby kwestia DK. Mnie odpowiada w tym roku druga połowa listopada do końca włącznie.
Pozdrawiam Wszystkich cieplutko. :D
Nick:Kitek Dodano:2009-10-09 09:10:35 Wpis:Dawno mnie tutaj nie było ,ale mieliśmy ogromny remont z przystosowaniem domu dla Oliwki włącznie , widzę że sporo lektury mnie czeka :) Dla zainteresowanych w tą sobotę w Częstochowie Raków w Kościele św Józefa jest Msza o uzdrowienie chorych ,byliśmy tam 2 razy ogromne przeżycia ! Pozdrawiam WSZYSTKICH serdecznie:)
Nick:slawekk66 Dodano:2009-10-08 23:33:10 Url:www.stronarafala.com Wpis:Otrzymałem odpowiedź z biura poselskiego Pana Marka Plura. Dotyczy na apel, który przesłaliśmy do posłów w celu uratowania 1% dla naszych dzieci. Poniżej wklejam tekst, jaki otrzymałem w email.

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informuję, że w dniu 7 października 2009 na posiedzeniu Komisji Polityki Społecznej i Rodziny zgłoszono poprawkę do projektu ustawy o zmianie ustawy o organizacjach pożytku publicznego oraz innych ustaw, której celem było ograniczenie możliwości wsparcia opp kwotą 1 % podatku. Jednakże poseł Marek Plura wraz z grupą innych posłów swoją argumentacją skłonił wnioskodawców do wycofania tej poprawki. Wkrótce na www.marekplura.pl ukaże się szerszy komentarz posła Marka Plury w tej kwestii.

Z wyrazami szacunku,

Grzegorz Franki
Dyrektor Biura Poselskiego

Do Michała.
Cynk dałeś późno, ale zdaje się, że się udało wyrwać krwiopijcom i oszustom państwowym to, co naszym dzieciom się należy.
Pozdrawiam cieplutko.
Nick:AniaJ Dodano:2009-10-08 22:59:00 Wpis:Witam wszystkich.
Michał czy Ty wybierasz się na tegoroczny maraton do Poznania? My będziemy z Kasią na trasie kibicować moim dwóm bratankom i ojcu Kasi kolegi z klasy.Mamy nadzieję i Ciebie zobaczyć w jakimś nowym fantastycznym stroju.Mija dokładnie rok od operacji Kasi.Cieszymy się, bo nadal jest dobrze.Pozdrowienia dla wszystkich a szczególne ukłony dla Tomka. Ania
Nick:Aneta z Olis Dodano:2009-10-08 17:35:25 Url:http://olismoja.bloog.pl/?ticaid=68e16 Wpis:do mamy julki07

..ja mam podobnie czasem nie wiem ze Oliwka miała napad, u mnie czesto jest tak ze budzi sie z krzykiem wygina sztywnieje. Oliwka miała stan padaczkowy z ktorym sama nie umiałam sobie poradzić.
a jakie leki bierze Twoja mała?
Nick:Jola-mama Madzi Dodano:2009-10-08 15:20:56 Wpis:Do mamyJulki07-musisz zgłosić się do powiatowego zespolu do spraw orzekania o niepełnosprawności i wziąć odpowiednie dokumenty.Myślę,że tam dostaniesz dokładne informacje(ja takie dostałam).Musisz też skserować wszystkie dokumenty medyczne dziecka(np.karty szpitalne) i dostarczyć do tego zespołu.Oni wyznaczą termin stawienia się z dzieckiem na komisję,która wyda odpowiednie orzeczenie.Możesz też ubiegać się w miejskim ośrodku pomocy społecznej o świadczenie pielęgnacyjne i dodatki do niego,o ile Twój dochód nie przekracza ich kryterium dochodowego.Wszystkie dokumenty dostaniesz na miejscu,myślę,że informacje też.Jestem stałą czytelniczką tego forum,chociaż rzadko dodaję wpisy.Pozdrawiam serdecznie wszystkich Rodziców i dzieciaczki!! :))
Nick:mamaJulki07 Dodano:2009-10-08 13:31:11 Wpis:Szukam informacji na temat dokumentów potrzebnych do uznania niepełnosprawności dziecka, o co mogę się starać będąc niepracującą mamą dziecka chorego na padaczkę z zespołem Dravet. pozdr
Nick:tata moniki Dodano:2009-10-08 12:55:59 Wpis:Nasz mózg to zbiór gęsto upakowanych komórek nerwowych. Komórki te wytwarzają prąd - przez ich błony stale przenikają jony sodu i potasu, w wyniku czego zmienia się potencjał, błony ulegają tzw. depolaryzacji. Jeśli w jakiejś części mózgu pewna partia komórek zaczyna "wariować" (dochodzi do gwałtownego i nadmiernego ich wyładowania), może dojść do napadu padaczkowego.

W GAZECIE WYBORCZEJ POCZYTAJCIE tu:
http://wyborcza.pl/1,75476,7119442,Padaczka__czyli_jak_zyc_z_ta_choroba.html
Nick:mamaJulki07 Dodano:2009-10-08 12:35:06 Wpis:Witam wszystkich jesienną porą- chciałam trochę "z innej beczki"- czy ktoś ma doświadzcenie z napadami, wyglądającymi następująco: we śnie lub tuż po zaśnięciu, bez krzyku, bez drgawek. Julce zmienił się charaker napadów- brak krzyku- podczas napadu Jula tylko otwiera oczy i inaczej oddycha. Jeżeli nie siedzi się przy niej, kiedy zasypia, to nie można wiedzieć czy napad wystąpił. Chodzi mi o monitorowanie, bo przecież nie zawsze jest się w stanie siedzieć z dzieckiem kiedy ono śpi(mamy małe dziecko i ono też wymaga uwagi). A przecież trzeba kontrolować czas napadu. Może istnieje coś takiego jak monior napadów?pozdr
Nick:Aneta z Olis Dodano:2009-10-07 14:34:23 Url:http://olismoja.bloog.pl/?ticaid=68e16 Wpis:..przyłączyłam się, mam nadzieje ze nie za pozno :( lepiej by uchwalili jak niesc pomoc chorym dzieciom. U nas w panstwie to jest tak dziwnie bo jak zabieraja to komu? matka i dzieciom:(
Nick:slawekk66 Dodano:2009-10-07 00:27:10 Wpis:Do Michała
Ja wysłałem, tylko to wszystko jest późno.
Nick:ana1807 Dodano:2009-10-06 23:52:23 Url:http://marcelina-jaworska.bloog.pl/ Wpis:Holender, piszcie. Są odzewy na innych forach. Uff!
Michu, tak poza tym to masz siłę przebicia. Kto nie widział niedzielnego wydania, niech luka ;) http://ww6.tvp.pl/6263,20090924932449.strona Ciekawy program.
Nick:tata Oli lesniewskiej Dodano:2009-10-06 21:26:30 Wpis:Kopiujemy i wysyłamy do wskazanych posłów , podpisując się pod listem.

Wysyłamy to do posłów , już dzisiaj żeby wiedzieli że trzymamy rękę na pulsie.

Waldemar.Andzel@sejm.pl; Anna.Bankowska@sejm.pl; Barbara.Bartus@sejm.pl;
Bogdan.Bojko@sejm.pl; Jan_Bury@sejm.pl; Marek.Cebula@sejm.pl;
Ewa.Drozd@sejm.pl; Janusz.Dzieciol@sejm.pl; Agnieszka.Hanajczyk@sejm.pl;
Iwona.Guzowska@sejm.pl; Zdzislawa.Janowska@sejm.pl;
Izabela.Jaruga-Nowacka@sejm.pl; Mieczyslaw.Kasprzak@sejm.pl;
Joanna.Kluzik-Rostkowska@sejm.pl; Magdalena.Kochan@sejm.pl;
Witold.Kochan@sejm.pl; Longin.Komolowski@sejm.pl;
Domicela.Kopaczewska@sejm.pl; Jan.Libicki@sejm.pl; Beata.Mazurek@sejm.pl;
Krzysztof.Michalkiewicz@sejm.pl; Izabela.Mrzyglocka@sejm.pl;
Marzena.Okla-Drewnowicz@sejm.pl; Janina.Okragly@sejm.pl;
Danuta.Olejniczak@sejm.pl; Zbyslaw.Owczarski@sejm.pl;
Sylwester.Pawlowski@sejm.pl; Slawomir.Piechota@sejm.pl;
Teresa.Piotrowska@sejm.pl; Marek.Plura@sejm.pl; Elzbieta.Rafalska@sejm.pl;
Tadeusz.Ross@sejm.pl; Krzysztof.Sonta@sejm.pl; Piotr.Stanke@sejm.pl;
Stanislaw.Szwed@sejm.pl; Adam.Sniezek@sejm.pl; Piotr.Walkowski@sejm.pl;
Teresa.Wargocka@sejm.pl; Tadeusz.Tomaszewski@sejm.pl; Jerzy.Zietek@sejm.pl;
Maria.Zuba@sejm.pl


Warszawa dnia 06.09.2009

Szanowne Panie Posłanki i Panowie Posłowie,

moje ogromne zdumienie, a także wielu rodziców niepełnosprawnych dzieci
wywołało - opublikowane 5. października w internecie - pismo posła Pana
Sławomira Piechoty (PO), przewodniczącego sejmowej Komisji Polityki
Społecznej i Rodziny. Jest to odpowiedź Pana Przewodniczącego Komisji na
postulat części organizacji pożytku publicznego, aby wzorem lat ubiegłych,
nadal utrzymać możliwość tzw. konkretyzacji celu wpłaty 1% podatku, np. na
leczenie wskazanego z nazwiska, niepełnosprawnego dziecka.

Przytaczam treść ww pisma w całości:

Wrocław, dnia 2 października 2009 roku


Sławomir Piechota
BP.SP/R/58/2009

Pan Aleksander Komaniecki
Prezes Stowarzyszenia Rodziców
na Rzecz Pomocy Szkołom
"Przyjazna Szkoła"
ul. Chopina 2c
41-400 Mysłowice

Szanowny Panie,

W związku z Państwa pismem z dnia 1 października 2009 roku w sprawie
przekazania listu otwartego, sygnowanego przez organizacje pożytku
publicznego członkom Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, informuję że
adresy biur poselskich wszystkich członków komisji są dostępne na stronie
internetowej www.sejm.gov.pl i nie ma powodów, aby przekazywać taki list
bezpośrednio na posiedzeniu komisji. Bez wątpienia lepiej przecież będzie,
jeśli takie pismo posłowie otrzymają wcześniej i będą mieli czas na
zapoznanie się z jego treścią.
Odnosząc się zaś do kwestii poruszonych przez Państwa w liście otwartym,
wyjaśniam, że wpływy z tytułu 1% to podatek, który państwo pozwala
zaadresować wprost do organizacji prowadzących działalność pożytku
publicznego, na działania statutowe, a nie na potrzeby konkretnej osoby.
Należy podkreślić, że środki finansowe pochodzące z 1% to nie darowizna, a
zobowiązanie wynikające z prawa podatkowego, które państwo pozwoliło
zaadresować do wybranej organizacji pożytku publicznego.
Ponadto możliwość wskazania konkretnej osoby istnieje nie od 6 lat, jak
podajecie Państwo w piśmie, ale od ubiegłego roku, kiedy pod presją
niektórych organizacji pożytku publicznego i mediów Minister Finansów
wyraził na to zgodę. W chwili obecnej coraz więcej osób uważa, że to
rozwiązanie jest sprzeczne z ideą 1%, a nawet bywa nadużywane jako forma
ukrytej zapłaty za różnego rodzaju usługi, jak np. za naukę w szkole, czy
wyjazd wakacyjny.
Pragnę także zwrócić uwagę, iż środki finansowe pochodzące z 1% podatku
dochodowego od osób fizycznych mają służyć wspieraniu działalności pożytku
publicznego. Natomiast działalność gospodarcza jest działalnością dodatkową
organizacji i podlega odrębnym przepisom podatkowym. Ustawa z dnia z dnia 24
kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.
U. Nr 96, poz. 873 ze zm.) zabrania prowadzenia działalności odpłatnej
pożytku publicznego i działalności gospodarczej w stosunku do tego samego
przedmiotu działalności, tym samym sprzeczne z ustawą byłoby przeznaczanie
środków z tytułu 1% na prowadzenie działalności gospodarczej.

z poważaniem
Sławomir Piechota

Do wiadomości:
1. Pan Jakub Wygnański Przewodniczący Rady Działalności Pożytku Publicznego
2. Pan Jarosław Duda Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki
Społecznej


W tej sytuacji jest jasne, że rząd RP w swoim projekcie ustawy o zmianie
ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz niektórych
innych ustaw , który ma być rozpatrywany przez Komisję Polityki Społecznej i
Rodziny 7 października (druk nr 1727), będzie chciał przeforsować zakaz tzw.
konkretyzacji celu wpłaty 1% podatku.

W kontekście treści przytoczonego wyżej pisma, konieczna jest polemika z
Panem posłem Piechotą w następujących kwestiach:

[...]możliwość wskazania konkretnej osoby istnieje nie od 6 lat, jak
podajecie Państwo w piśmie, ale od ubiegłego roku, kiedy pod presją
niektórych organizacji pożytku publicznego i mediów Minister Finansów
wyraził na to zgodę[...]

Nieprawda, że "od ubiegłego roku". Pod tym linkiem jest komunikat MF z 2007
r. w sprawie konkretyzacji celu 1%
http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=4&dzial=609&id=107503&typ=news ,
więc Panie Pośle od 2007 r. na pewno, a wg mojej wiedzy już od 2005 r. można
było konkretyzować cel wpłaty.

[.] Pragnę także zwrócić uwagę, iż środki finansowe pochodzące z 1% podatku
dochodowego od osób fizycznych mają służyć wspieraniu działalności pożytku
publicznego. Natomiast działalność gospodarcza jest działalnością dodatkową
organizacji i podlega odrębnym przepisom podatkowym[...]

Co to jest ta "działalność pożytku publicznego"?

Czytamy w przedmiotowej ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności
pożytku publicznego i o wolontariacie (a także w propozycjach jej
nowelizacji).

Art.3.1. Działalnością pożytku publicznego jest działalność społecznie
użyteczna, prowadzona przez organizacje pozarządowe w sferze zadań
publicznych określonych w ustawie.

Ustalmy więc, co obejmuje sfera zadań publicznych, czytamy dalej w tej
ustawie:

[...]Art.4.1.Sfera zadań publicznych, o której mowa w ustawie, obejmuje
zadania w zakresie:

1) pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji
życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób;(...)

2) działalności charytatywnej;(...)

5) ochrony i promocji zdrowia;

6) działania na rzecz osób niepełnosprawnych;(...)

Czyli co? Organizowanie sympozjów np. jak chronić i promować zdrowie, czy
też wydawanie wielonakładowych broszur np. jak należy skutecznie pomagać
niepełnosprawnym - to wg Pana Posła jest "działalność pożytku publicznego".

Natomiast sfinansowanie przez OPP turnusu rehabilitacyjnego (nawet nich to
będzie w wakacje) 10. letniego, chorego na mózgowe porażenie dziecięce Jasia
Kowalskiego, Kasi Nowak - to wg Pana Posła "działalność gospodarcza" OPP, a
nie - jak w ustawie - ochrona zdrowia, działania na rzecz osób
niepełnosprawnych, czy też pomoc społeczna.

Panie Pośle - jest Pan osobą zaufania publicznego, także radcą prawnym i
również osobą niepełnosprawną. Bardzo trudno mi uwierzyć, że są to Pana
poglądy.

Szanowne Panie Posłanki i Panowie Posłowie,

z dostępnych publikacji znane są nam oczywiście także nieprawidłowości w
wydatkowaniu przez OPP środków pozyskanych z 1% podatku. Od tego są jest
jednak aparat państwowy (organa ścigania), aby egzekwować od OPP określone
normy prawne, a także wyciągać stosowne konsekwencje.

Ponadto tzw. konkretyzacja celu wpłaty to tylko "pół drogi", bo to jednak w
końcu od OPP zależy przecież, czy te pieniądze będą przeznaczone na leczenie
wskazanego dziecka. Chcemy jednak, aby to Podatnik miał prawną możliwość
sprecyzowania swojej woli, a to czy ona będzie spełniona, niech się
rozstrzyga w sumieniach władz statutowych organizacji pożytku publicznego

My i tak jesteśmy pewni i przekonani, że to jednak Obywatel-Podatnik (a nie
Rząd) wie najlepiej, komu i jak chce zdeklarować 1% podatku ... .

Na zakończenie z pewnym sarkazmem trzeba skonkludować, że 1% to w skali roku
2009 już ok. 400 mln zł. Widzimy więc, z jaką z troską zaczęła pochylać się
na tą kwotą część tzw. elit. Przecież tyle jest potrzeb, a my - elity - dla
pożytku publicznego będziemy promować, doskonalić, edukować, poszerzać,
pogłębiać, i.td. - jest za co.

A niepełnosprawni? Jest ich ponad 4 mln. W większości tylko jednego są pewni
w RP - bezgranicznej miłości rodziców. Miejmy nadzieję, że za rok, dwa wezmą
udział w wyborach.

Szanowni Państwo - proszę uprzejmie o utrzymanie prawnej możliwości
uszczegóławiania celu wpłaty 1% na rzecz OPP.

Z wyrazami szacunku