Jak sprzedać zadłużone mieszkanie?
kategoria: Finanse   dodane: 31/03/2023

Rosnące ceny mieszkań, stopy kredytowe, inflacja, wszystko to ma wpływ na sytuację na rynku nieruchomości. Coraz więcej osób decyduje się na sprzedaż swojego mieszkania, ze względu na brak możliwości utrzymania go. Wzrosły raty kredytu, wzrosły ceny czynszu i opłat, wzrosły ceny żywności i nie tylko, co powoduje niemałe zamieszanie. Czas sprzedaży mieszkań wydłużył się o kolejne tygodnie, a jeśli mowa o zadłużonych nieruchomościach tutaj problemów ze sprzedażą nie ma końca. Jak sobie poradzić z tym? O tym dowiemy się z poniższego tekstu.

Ugoda czy unieważnienie kredytu frankowego, nie trać czasu
kategoria: Finanse   dodane: 30/03/2023

Na unieważnienie kredytu we frankach nie ma określonego terminu, również do podpisania ugody nie został wyznaczony proceduralny termin, jednak należy pamiętać, iż o ile pozew o unieważnienie kredytu nie zamyka drogi do ugody to podpisanie ugody z bankiem w sprawie kredytu przekreśla możliwość dochodzenia roszczenia o unieważnienie kredytu z uwagi na wadliwe i niedozwolone zapisy umowne.

Kredyt gotówkowy przez internet - co warto wiedzieć?
kategoria: Finanse   dodane: 31/08/2021

Kredyty gotówkowe to rozwiązanie wygodne, które w wielu sytuacjach może dosłownie uratować nam życie. By móc otrzymać kredyt gotówkowy, nie musimy już osobiście stawiać się w banku: w dzisiejszych czasach wniosek o kredyt gotówkowy możemy złożyć online, nie wychodząc z domu. Jak to działa i na co warto zwrócić szczególną uwagę? 

Jak znaleźć tanią polisę mieszkaniową?
kategoria: Finanse   dodane: 09/07/2021

Polisa mieszkaniowa chroni przed konsekwencjami problemów, które mogą wystąpić podczas zwykłego użytkowania nieruchomości. Zalanie, pożar, kradzież z włamaniem, przepięcie itd. Te i inne sytuacje mogą Cię niemile zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie. Dlatego warto ubezpieczyć mieszkanie. Ale jak to zrobić, by nie przepłacić?

Oszczędzanie na przyszłość dziecka: jak zacząć oszczędzać i co nam może w tym pomóc?
kategoria: Finanse   dodane: 28/06/2021

Każdy z nas chce jak najlepiej dla własnego dziecka i nie jest to żadne odkrycie. Zwykle równie oczywiste jest dla nas, że powinniśmy zapewnić dziecku dobry start. Teoretycznie, mamy w tej chwili znaczące ułatwienie finansowe, wszyscy szczęśliwi rodzice, są beneficjentami programu 500+ i teoretycznie zdecydowanie prościej powinno być gromadzić odpowiednie zasoby. Tyle, że nie zawsze wiemy, od czego zacząć i w ile tak naprawdę powinniśmy odłożyć.