Zhakowano jedne z najważniejszych kont na Twitterze. Czy bitcoin jest zagrożony?
kategoria: Technologia   dodane: 20/07/2020

Niedawno hakerzy włamali się na twitterowe konta między innymi Baracka Obamy, Elona Muska czy Billa Gatesa. Przestępcy namawiali użytkowników do przesyłania swoich bitcoinów, klikając we wskazany w poście link. W zamian oferowali dwa razy większe zyski.

Mechaniczny szkielet dla niepełnosprawnych. Mogą nim sterować za pomocą myśli!
kategoria: Technologia   dodane: 08/07/2020

Ludzie sparaliżowani w wypadkach nieraz bezpowrotnie tracą swoją sprawność ruchową. Czasami nie mogą się z tym pogodzić, przez co doświadczają depresji i innych załamań psychicznych. Inni zaś akceptują ten fakt i żyją swoim nowym życiem. Dla wszystkich jednak jest nadzieja. Naukowcy z francuskiego Uniwersytetu w Grenoble opracowali innowacyjny wynalazek pomagający niepełnosprawnym chodzić.

Zawód przyszłości
kategoria: Technologia   dodane: 06/07/2020

Rozwój technologii i nauki we wszystkich dziedzinach jest związany z informatyką. Dlatego właśnie wszelkiego rodzaju dziedziny, które mieszczą się w tym szerokim ujęciu, stają się niezwykle popularne. Poszukiwani się specjaliści w wąskich branżach, a szkoły już od pierwszych klas uczą obsługi komputerów i programów. Dzieci zresztą tę wiedzę, raczej przez praktykę zdobywają naturalnie, ponieważ są od początku otoczone smartfonami czy tabletami. Tym nieco starszym w nauce przydają się różnego rodzaju  książki informatyczne.

Praca z ekranami a ochrona wzroku - jak sobie radzić?
kategoria: Technologia   dodane: 16/06/2020

Oczy i wzrok to najważniejszy zmysł, jaki pozwala nam na co dzień funkcjonować i odkrywać świat. Jak zadbać o niego w sytuacji, gdy dużo czasu spędzamy przed monitorami urządzeń elektronicznych?

Programy w AppGallery – na co warto zwrócić uwagę?
kategoria: Technologia   dodane: 15/06/2020

Programy w AppGallery mogą z początku onieśmielać. W sieci można znaleźć liczne rankingi programów z AppGallery, które pokazują, na jakie aplikacje warto zwrócić uwagę. Tu jednak trzeba brać pod uwagę kilka czynników oraz własne preferencja. Bowiem nie każdy ranking programów z AppGallery pokazuje to, czego mogło się szukać. Na co więc zwracać uwagę, szukając dla siebie odpowiedniej aplikacji w AppGallery od Huawei? 

Gra, która zrewolucjonizuje rynek
kategoria: Technologia   dodane: 10/06/2020

Na Cyberpunk 2077 przyszło wiernym graczom czekać bardzo długo. Już w 2012 pojawiły się pierwsze zapowiedzi wypuszczenia na rynek niezwykłej gry i przez lata CD Projekt RED podgrzewało atmosferę, sprawiając, że jest to najbardziej oczekiwana premiera sezonu. Już we wrześniu będzie można kupić grę, a w przede sprzedaży pojawi się ona w czerwcu. W efekcie zarówno Cyberpunk, jak i najnowsza konsola PS 5 sprawią, że jesień będzie wyjątkowo obfita w wirtualne wrażenia.

Które materiały są najcieplejsze? Zobacz w co ubierać się zimą
kategoria: Technologia   dodane: 15/05/2020

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym zaopatrujemy się w „ciepłe” swetry, szaliki, czapki i kurtki. Staramy się wybierać ubrania, które jak najlepiej będą spełniały swoją funkcję, jaką jest zatrzymanie ciepła. Głównym kryterium naszej oceny staje się wówczas wygląd zewnętrzny danego swetra czy kurtki. Okazuje się jednak, że nie każde grubo wyglądające ubranie będzie „ciepłe”. Często wpadamy w tą pułapkę, przez co zima staje się dla nas udręką. Jak zatem nie marznąć, gdy na dworze szaleje wiatr, a ulice spowite są mrozem? Kluczem do rozwiązania zagadki jest dobranie odpowiedniej garderoby. Najważniejsze kryterium stanowić powinien materiał, z którego wykonane jest dane ubranie. Jakie tkaniny są „najcieplejsze”?

Odkładanie rzeczy na później, czyli dlaczego poddajemy się prokastynacji
kategoria: Technologia   dodane: 01/05/2020

Ponad 80% Polaków deklaruje, że ma problem z ciągłym odkładaniem rzeczy na później. Jest to zjawisko dość powszechne. Ile razy zdarzyło ci się odwlec w czasie zadanie, które było nieprzyjemne, bądź trudne do wykonania? Przewidywałeś, że zajmie ci dużo czasu i nie wiedziałeś, jak się do niego zabrać. Wizja konfrontacji z czynnością napawała cię taką niechęcią i obawami w takim stopniu, że nie byłeś w stanie się za nią zabrać. Obwiniałeś się za lenistwo i czułeś frustrację. Tymczasem, zjawisko to, ze względu na swoją powszechność, zostało nazwane i dokładnie opisane. Jest to prokastynacja.

5 zapowiedzi przyszłości z 1900 roku, które się sprawdziły
kategoria: Technologia   dodane: 05/04/2020

Już około sto lat temu ludzie snuli wyobrażenia na temat tego, jak będzie wyglądał świat po 2000 roku. Ich wizje były niekiedy niezwykle futurystyczne i zbyt śmiałe, jak na obecne możliwości techniki. Wierzono, że wiek później powstaną latające samochody, które staną się dla nas naturalnym środkiem transportu. Chodzenie natomiast będzie ułatwione, dzięki przyczepionym do ramion balonom. Dziś te prognozy wydają się nam absurdalne, jednak okazuje się, że niektóre z nich były zaskakująco trafne. Co o przyszłości przewidziano już w 1900 roku?