Od czego zależy wartość waluty? Cena pieniądza
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 17/04/2020

Często obserwujemy wzrosty lub spadki wartości walut. Zwykle nie są one znaczące, jednak każdego dnia „cena” danej waluty ulega zmianie. Wyraźnie zauważane wzrosty lub spadki są zwykle rozciągnięte w czasie, lecz ich wpływ na gospodarkę całego kraju jest ogromny. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego jeszcze parę lat temu za złotówkę można było kupić cały chleb, a dziś nie starczy ona nawet na pół bochenka? Dowiedz się, jakie czynniki wpływają na „cenę pieniądza”.

Jak zadbać o swój portfel? Oto 6 najważniejszych zasad finansowych
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 29/03/2020

Odpowiedzialne i mądre zarządzanie swoimi pieniędzmi to droga do osiągnięcia finansowej satysfakcji. Od tego ile i na co wydajesz, zależy również twój komfort życiowy oraz psychiczny. Czy jesteś przygotowany na nagłe wypadki? Co miesiąc ledwo starcza ci do „pierwszego”? Nie masz głowy do finansów? Oto 6 podstawowych zasad, dzięki którym odzyskasz równowagę.

Marzy ci się własny biznes? Dowiedz się, jak zacząć
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 05/03/2020

Przejście „na swoje” to marzenie wielu etatowych pracowników. Również ludzie młodzi często wyrażają chęć rozpoczęcia kariery zawodowej właśnie od własnego biznesu. Prywatne przedsiębiorstwo kusi niezależnością oraz całkowitą decyzyjnością w sprawie swojej pracy. Chociaż dla wielu własny biznes wydaje się być spełnieniem marzeń, aby się ziściły, należy podejść do nich odpowiedzialnie oraz solidnie się przygotować. Masz już pomysł na własny biznes? Wiesz co chciałbyś robić w życiu? Oto rady, jak krok po kroku rozkręcić własną działalność.

Planujesz zostać przedsiębiorcą lub już nim jesteś? Poznaj obowiązki, których musisz przestrzegać
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 10/02/2020

Prowadzenie biznesu oraz bycie swoim własnym szefem wydaje się być spełnieniem marzeń. W wielu przypadkach to właśnie zrezygnowanie z etatu oraz założenie swojej działalności pozwoliło pracownikom rozwinąć skrzydła. Zarządzanie firmą wiąże się jednak z szeregiem obowiązków. Nieprzestrzeganie ich może przyczynić się do poważnych problemów, a nawet upadku biznesu. Jak się przed tym ustrzec? Poznaj swoje zobowiązania.

Mały ZUS Plus dla przedsiębiorców. Co powinieneś o nim wiedzieć?
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 06/02/2020

„Mały ZUS Plus” jest kolejnym z rządowych projektów, które mają na celu poprawę sytuacji polskich przedsiębiorców na rynku pracy. Już na początku lutego 2020 roku rozpoczął się nabór wniosków, dzięki którym małe firmy będą mogły liczyć na ulgi finansowe. Czym różni się „Mały ZUS Plus” od poprzedniego projektu „Mały ZUS”? Kto może skorzystać z programu?

Jak bogactwo wpływa na psychikę?
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 21/01/2020

To, że bogactwo w większości zmienia ludzi, wydaje nam się oczywiste. Zwykle zauważamy jedynie negatywne skutki tej przemiany. Człowiek z większą ilością pieniędzy staje się zarozumiały i dystansuje się od innych. Pod wpływem bogactwa osobowość człowieka oraz jego zachowanie staje się inne. Jednak jak posiadanie pieniędzy wpływa na psychikę samego bogacza? Jakie zmiany w niej zachodzą?

8 metod na oszczędzanie pieniędzy
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 06/12/2019

Oszczędzanie dla wielu z nas jest nie lada wyzwaniem. Nie potrafimy odmówić sobie chwilowej przyjemności, przez co długoterminowy cel nigdy nie dochodzi do skutku. Jak odłożyć większą ilość pieniędzy, a także zaoszczędzić na codziennych czynnościach i nawykach? Oto 8 sposobów, dzięki którym zaoszczędzisz pokaźne sumy pieniędzy.

10 niesamowitych, lecz ginących zawodów
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 19/09/2019

Przez wieki ludzie, aby przetrwa , podejmowali się rozmaitych prac. Niektóre z nich wykonywane są do dziś, cho ich korzenie sięgają nawet czasów starożytnych. Niestety, przez postępujący rozwój i technologię, niektóre z zawodów wymierają. Poznaj 10 z nich, o których (by może) nie miałeś pojęcia!

Wesele – wydatek nie na każdą kieszeń
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 19/09/2019

Ślub to jeden z ważniejszych momentów w życiu człowieka. Naturalna jest zatem potrzeba, aby zarówno para młoda, jak i goście zapamiętali go jak najpiękniej. Współcześnie, polskie wesela prześcigają się pod względem swojej oryginalności i przepychu. Jednak co jeżeli zdecydujemy się na tradycyjny ślub z weselem, na ok. 100 osób? Okazuje się, że za zorganizowanie go, także zapłacimy fortunę.