Choroby współistniejące - czyli jakie i co oznacza wielochorobowość?
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 18/08/2020

Końca pandemii nie widać, a zakażenie koronawirusem wciąż budzi wiele emocji i znaków zapytania. Najwięcej niejasności stanowią choroby współistniejące, ponieważ to one mogą prowadzić do ciężkiego przebiegu choroby, jak i śmierci.

Zakupy w Pepco - jak zaoszczędzić?
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 29/07/2020

Pepco – znany i lubiany polski dyskont, w którym lubią robić zakupy przedstawiciele różnych pokoleń. To wcale nie powinno dziwić, gdyż sieć oferuje jakościowe, niedrogie, a jednocześnie modne towary. Niemniej jednak, nawet stali klienci nie zawsze wiedzą o wszystkich możliwościach oszczędzania w tej sieci sklepów. W tym artykule postaramy się opowiedzieć o najlepszych możliwościach oszczędzania podczas zakupów w Pepco.

ABC ubezpieczeń - wszystko to, co powinieneś o nich wiedzieć
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 21/07/2020

Świat ubezpieczeń na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowany i niezrozumiały. Jednak prędzej czy później każdy musi się z nim zmierzyć. Czym jest ubezpieczenie oraz jakie są jego funkcje? Oto wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć.

Ubezpieczenie samochodu przez Internet – szybko, bezpiecznie i tanio
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 13/07/2020

Internet jest wykorzystywany nie tylko do rozrywki i komunikowania się. Za jego pośrednictwem można załatwić nawet poważne sprawy. W sieci znajdziesz np. najtańsze ubezpieczenie komunikacyjne i zawrzesz umowę z towarzystwem online. Oprócz tego, że możesz zapoznać się z ofertą wybranych firm, masz także okazję porównać ze sobą ich produkty. W jaki sposób wykorzystać internet, aby zaoszczędzić na polisie?

Sklep e-commerce jako drugie źródło dochodu
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 08/06/2020

Sklep e-commerce jako drugie źródło dochodu to dobry pomysł. Może sprawdzić się w przypadku osób, które mają pomysł na sklep, ale nie są pewne czy to jest dla nich. W tekście sprawdzimy jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania, na co zwrócić uwagę aby zwiększyć szanse na budowę sklepu który zarabia.

Prowadzisz przedsiębiorstwo? Zobacz, jak sprawić, że będzie to łatwiejsze
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 28/05/2020

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa nie jest łatwe. Wymaga determinacji, oddania oraz posiadania wielu umiejętności, zarówno organizacyjnych, jak i analitycznych. Często początkujący właściciele firm mają tendencję do „brania wszystkiego na siebie”. Szukają oszczędności, przez co funkcjonowanie ich biznesu może być utrudnione. Nie wyrabiają się z projektami, a ich zdrowie podupada. Jak sprawić, aby prowadzenie przedsiębiorstwa było łatwiejsze?

Marzy ci się własny biznes? Dowiedz się, jak zacząć
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 20/05/2020

Przejście „na swoje” to marzenie wielu etatowych pracowników. Również ludzie młodzi często wyrażają chęć rozpoczęcia kariery zawodowej właśnie od własnego biznesu. Prywatne przedsiębiorstwo kusi niezależnością oraz całkowitą decyzyjnością w sprawie swojej pracy. Chociaż dla wielu własny biznes wydaje się być spełnieniem marzeń, aby się ziściły, należy podejść do nich odpowiedzialnie oraz solidnie się przygotować. Masz już pomysł na własny biznes? Wiesz co chciałbyś robić w życiu? Oto rady, jak krok po kroku rozkręcić własną działalność.

Czego nie nauczy cię szkoła, a przyda ci się w życiu?
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 06/05/2020

Obowiązkowa edukacja trwa co najmniej 12 lat. W tym okresie jako dzieci uczymy się wielu zagadnień, jednak tylko część z nich wykorzystujemy w dorosłym życiu. Przedmioty takie jak matematyka kształtują w nas przydatne umiejętności, np. liczenie. Dzięki lekcjom języka polskiego natomiast umiemy czytać oraz pisać. Jednak wielu rzeczy, z którymi mierzy się każdy dorosły, nie nauczono nas w szkole. Jakich? Oto 5 z nich.

Chcesz ubezpieczyć auto? Przewodnik po rodzajach ubezpieczeń
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 04/05/2020

Ubezpieczenie auta jest jednym z kluczowych elementów, gdy decydujesz się na jego zakup. To także gwarancja bezpieczeństwa oraz pewne zaplecze finansowe. Na rynku istnieje wiele różnych wariantów ubezpieczeń komunikacyjnych. Każde z nich chroni przed innymi, niespodziewanymi wydarzeniami. Czym jest OC, AC, Assistance i NNW? W co najlepiej zainwestować? Oto przewodnik po świecie ubezpieczeń.