Praca z ekranami a ochrona wzroku - jak sobie radzić?
kategoria: Technologia   dodane: 16/06/2020

Oczy i wzrok to najważniejszy zmysł, jaki pozwala nam na co dzień funkcjonować i odkrywać świat. Jak zadbać o niego w sytuacji, gdy dużo czasu spędzamy przed monitorami urządzeń elektronicznych?

Programy w AppGallery – na co warto zwrócić uwagę?
kategoria: Technologia   dodane: 15/06/2020

Programy w AppGallery mogą z początku onieśmielać. W sieci można znaleźć liczne rankingi programów z AppGallery, które pokazują, na jakie aplikacje warto zwrócić uwagę. Tu jednak trzeba brać pod uwagę kilka czynników oraz własne preferencja. Bowiem nie każdy ranking programów z AppGallery pokazuje to, czego mogło się szukać. Na co więc zwracać uwagę, szukając dla siebie odpowiedniej aplikacji w AppGallery od Huawei? 

Gra, która zrewolucjonizuje rynek
kategoria: Technologia   dodane: 10/06/2020

Na Cyberpunk 2077 przyszło wiernym graczom czekać bardzo długo. Już w 2012 pojawiły się pierwsze zapowiedzi wypuszczenia na rynek niezwykłej gry i przez lata CD Projekt RED podgrzewało atmosferę, sprawiając, że jest to najbardziej oczekiwana premiera sezonu. Już we wrześniu będzie można kupić grę, a w przede sprzedaży pojawi się ona w czerwcu. W efekcie zarówno Cyberpunk, jak i najnowsza konsola PS 5 sprawią, że jesień będzie wyjątkowo obfita w wirtualne wrażenia.

Które materiały są najcieplejsze? Zobacz w co ubierać się zimą
kategoria: Technologia   dodane: 15/05/2020

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym zaopatrujemy się w „ciepłe” swetry, szaliki, czapki i kurtki. Staramy się wybierać ubrania, które jak najlepiej będą spełniały swoją funkcję, jaką jest zatrzymanie ciepła. Głównym kryterium naszej oceny staje się wówczas wygląd zewnętrzny danego swetra czy kurtki. Okazuje się jednak, że nie każde grubo wyglądające ubranie będzie „ciepłe”. Często wpadamy w tą pułapkę, przez co zima staje się dla nas udręką. Jak zatem nie marznąć, gdy na dworze szaleje wiatr, a ulice spowite są mrozem? Kluczem do rozwiązania zagadki jest dobranie odpowiedniej garderoby. Najważniejsze kryterium stanowić powinien materiał, z którego wykonane jest dane ubranie. Jakie tkaniny są „najcieplejsze”?

Odkładanie rzeczy na później, czyli dlaczego poddajemy się prokastynacji
kategoria: Technologia   dodane: 01/05/2020

Ponad 80% Polaków deklaruje, że ma problem z ciągłym odkładaniem rzeczy na później. Jest to zjawisko dość powszechne. Ile razy zdarzyło ci się odwlec w czasie zadanie, które było nieprzyjemne, bądź trudne do wykonania? Przewidywałeś, że zajmie ci dużo czasu i nie wiedziałeś, jak się do niego zabrać. Wizja konfrontacji z czynnością napawała cię taką niechęcią i obawami w takim stopniu, że nie byłeś w stanie się za nią zabrać. Obwiniałeś się za lenistwo i czułeś frustrację. Tymczasem, zjawisko to, ze względu na swoją powszechność, zostało nazwane i dokładnie opisane. Jest to prokastynacja.

5 zapowiedzi przyszłości z 1900 roku, które się sprawdziły
kategoria: Technologia   dodane: 05/04/2020

Już około sto lat temu ludzie snuli wyobrażenia na temat tego, jak będzie wyglądał świat po 2000 roku. Ich wizje były niekiedy niezwykle futurystyczne i zbyt śmiałe, jak na obecne możliwości techniki. Wierzono, że wiek później powstaną latające samochody, które staną się dla nas naturalnym środkiem transportu. Chodzenie natomiast będzie ułatwione, dzięki przyczepionym do ramion balonom. Dziś te prognozy wydają się nam absurdalne, jednak okazuje się, że niektóre z nich były zaskakująco trafne. Co o przyszłości przewidziano już w 1900 roku?

Inteligentne lustro pomoże w pielęgnacji twarzy i dobierze kosmetyki
kategoria: Technologia   dodane: 26/03/2020

Inteligentne systemy i urządzenia gospodarstwa domowego zyskują na popularności. Nasze mieszkania stają się coraz bardziej zautomatyzowane, co znacznie zwiększa ogólny komfort życia. Oprócz smart telewizorów oraz lodówek powstają również wszelkiego rodzaju sprzęty, które w teorii nie mają nic wspólnego z technologią. Dzięki niej jednak zyskują dodatkowe funkcje oraz pełnią bardziej zaawansowane role. Jednym z takich produktów jest inteligentne lustro, które po uprzednim zbadaniu kondycji skóry, pomoże w dobraniu odpowiednich kosmetyków. HiMirror Mini już dostępne na rynku.

WordPress dla początkujących, czyli tworzenie stron www
kategoria: Technologia   dodane: 09/03/2020

Chcesz stworzyć swoją pierwszą stronę internetową? Potrzebujesz znaleźć miejsce dla swojego bloga bądź sklepu internetowego? Jeśli tak to zdecydowanie najlepszym narzędziem do takich zadań jest prosty w obsłudze system WordPress. To najpopularniejszy program na świecie w tworzeniu stron internetowych. Zobacz jak możesz zacząć będąc początkującym.

Smart koszt na odpady Bin-e. Polski wynalazek podbija Europę
kategoria: Technologia   dodane: 03/02/2020

Problem zanieczyszczenia środowiska w ostatnich latach wybrzmiał. Ruchy i działania ekologiczne stały się bardziej intensywne. Oprócz walki z ocieplającym się klimatem, musieliśmy stawić czoła również innemu, poważnemu zagrożeniu. Naszą Ziemię zalała bowiem fala odpadów, których rozkład może potrwać wieki. Dużą nadzieja na poprawę sytuacji jest rozpowszechnienie idei segregowania śmieci. Niestety, wielu z nas nadal nie jest skora do tego typu działań, bądź nie wie, jak robić to prawidłowo. Z pomocą przyszli poznańscy naukowcy. Stworzyli smart kosz na śmieci, który sam segreguje odpady.