Dlaczego produkty Apple są takie drogie?
kategoria: Technologia   dodane: 10/02/2021

Oczywiście, pytanie z tytułu jest trywialne. Płaci się za markę i jest to teza nie do podważenia. Ale jakby tak przyjrzeć się nieco bliżej, każdy producent (z każdej dziedziny) dolicza sobie niemałą marżę za swoją markę, więc czy zarzucanie firmie Apple, że płaci się za brand jest w pełni uzasadnione?

Laptop czy komuter? Co wybrać?
kategoria: Technologia   dodane: 20/01/2021

Komputer czy laptop? Takie pytanie czasami dręczy osoby chcące kupić sobie nowy sprzęt. Jednak oba sprzęty mogą być równie przydatne co momentami zawodne. Lecz wszystko zależy od sytuacji.

Drukarka laserowa czy atramentowa- jak dobrze wybrać drukarkę?
kategoria: Technologia   dodane: 19/01/2021

Wybór drukarki nie należy do najłatwiejszych. W sklepach znajdziemy wiele modeli drukarek, które różnią się od siebie wieloma funkcjami, sposobem drukowania, rozmiarem czy oprogramowaniem. Najważniejsze pytanie jakie nurtuje konsumentów, szukających nowego urządzenia drukującego jest pytanie: drukarka laserowa czy atramentowa? To jedno z podstawowych pytań, na które koniecznie należy sobie odpowiedzieć, aby dokonać właściwego wyboru.

Odkurzacz - nowy wymiar czystości w Twoim domu!
kategoria: Technologia   dodane: 19/01/2021

W dzisiejszym świecie nikt już nie mógłby sobie wyobrazić sprzątania bez odkurzacza. To urządzenie jest podstawą, która gwarantuje porządek w domu. Odkurzacze szybko i wydajnie wyczyszczą wszelkie powierzchnie płaskie, takie jak podłoga, wykładziny czy dywany, a także tapicerkę. Na polskim rynku znaleźć można wiele różnych modeli, różniących się zastosowaną przy produkcji technologią, głównymi parametrami, dodatkowymi akcesoriami i gadżetami, a także różnymi możliwościami zastosowania. Przed zakupem warto zapoznać się z najpopularniejszymi modelami i wybrać ten, który najlepiej dostosuje się do potrzeb naszego domu czy mieszkania. 

Jak wybrać wyciskarkę wolnoobrotową?
kategoria: Technologia   dodane: 18/01/2021

Wyciskarka wolnoobrotowa to jeden z tych sprzętów, do których początkowo trzeba się przekonać. Jeżeli jednak kupisz porządną wyciskarkę i zaczniesz z niej regularnie korzystać, na pewno będziesz zadowolony z takiego zakupu.

Czym jest VPN w sieci internetowej
kategoria: Technologia   dodane: 08/01/2021

W sytuacji gdy chcemy chronić swoją anonimowość w sieci internetowej, możemy spotkać się z pewną usługą dostarczaną przez firmy z informatyczne. Na to rozwiązanie możemy czasem trafić również w naszej przeglądarce internetowej, a oferowaną usługą w tym przypadku jest VPN jest to skrót od Virtual Private Network, na co jak już sam zwrot wskazuje mamy tutaj do czynienia z wirtualną siecią prywatną, a w pewnym sensie jej namiastką pozwalającą, w pewien niekonwencjonalny sposób zachować prywatność naszego połączenia w sieci.

Najlepsze prezenty dla Twoich bliskich? Wybierz coś z elektroniki!
kategoria: Technologia   dodane: 07/12/2020

Święta tuż tuż, a Ty wciąż nie masz pomysłu na prezenty dla swoich bliskich? Skarpetki i świąteczne sweterki wydają się zbyt oklepane? Wybierz coś, co szczerze uszczęśliwi nie tylko dziecko, ale i dorosłego. Sprawdź nasze propozycje.

Jak działa Internet światłowodowy?
kategoria: Technologia   dodane: 01/12/2020

Światłowód to dziś jedyna sensowna opcja, jeśli zależy nam na Internecie szybkim i niezawodnym. Światłowód to obecnie najlepszy rodzaj połączenia kablowego urządzeń cyfrowych. Żyjemy w czasach, gdy w sieci robimy niemalże wszystko, zwłaszcza w czasach pandemii i lockdownów- pracujemy zdalnie, uczymy się zdalnie, widujemy się na konferencjach online, robimy zakupy, oglądamy filmy i seriale, gramy w gry, etc. Biorąc pod uwagę, iż nawet w jednym domu z Internetu korzysta nieraz 3-5 osób na różnych urządzeniach, Internet musi być bezdyskusyjnie jak najszybszy i efektywnie działać, musi mieć, mówiąc krótko, ponadprzeciętne parametry, by podołać wymaganiom każdego domownika. Jak działa światłowód i dlaczego warto go mieć?

Co wiemy o iPhone 12 po oficjalnej konferencji?
kategoria: Technologia   dodane: 14/10/2020

Nieoficjalne informacje o nowym iPhonie krążyły po Internecie już od dłuższego czasu, a entuzjaści nowych technologii czy branżowe media ze zniecierpliwieniem czekali na to, co ostatecznie zostanie pokazane na drugiej jesiennej konferencji zorganizowanej przez Apple’a. Pierwsza z nich, zorganizowana w połowie września, dotyczyła głównie pobocznych projektów firmy, jednak ta, która odbyła się we wtorek 13 października, została niemal w całości poświęcona iPhone’owi 12 i temu, co zaoferuje on swoim przyszłym użytkownikom. Poznaj 4 wersje flagowego urządzenia od Apple’a i wybierz tę, która spełni Twoje wszystkie oczekiwania, będąc komfortowym urządzeniem zarówno do pracy, jak i rozrywki.