Odkładanie rzeczy na później, czyli dlaczego poddajemy się prokastynacji
kategoria: Technologia   dodane: 01/05/2020

Ponad 80% Polaków deklaruje, że ma problem z ciągłym odkładaniem rzeczy na później. Jest to zjawisko dość powszechne. Ile razy zdarzyło ci się odwlec w czasie zadanie, które było nieprzyjemne, bądź trudne do wykonania? Przewidywałeś, że zajmie ci dużo czasu i nie wiedziałeś, jak się do niego zabrać. Wizja konfrontacji z czynnością napawała cię taką niechęcią i obawami w takim stopniu, że nie byłeś w stanie się za nią zabrać. Obwiniałeś się za lenistwo i czułeś frustrację. Tymczasem, zjawisko to, ze względu na swoją powszechność, zostało nazwane i dokładnie opisane. Jest to prokastynacja.

5 zapowiedzi przyszłości z 1900 roku, które się sprawdziły
kategoria: Technologia   dodane: 05/04/2020

Już około sto lat temu ludzie snuli wyobrażenia na temat tego, jak będzie wyglądał świat po 2000 roku. Ich wizje były niekiedy niezwykle futurystyczne i zbyt śmiałe, jak na obecne możliwości techniki. Wierzono, że wiek później powstaną latające samochody, które staną się dla nas naturalnym środkiem transportu. Chodzenie natomiast będzie ułatwione, dzięki przyczepionym do ramion balonom. Dziś te prognozy wydają się nam absurdalne, jednak okazuje się, że niektóre z nich były zaskakująco trafne. Co o przyszłości przewidziano już w 1900 roku?

Inteligentne lustro pomoże w pielęgnacji twarzy i dobierze kosmetyki
kategoria: Technologia   dodane: 26/03/2020

Inteligentne systemy i urządzenia gospodarstwa domowego zyskują na popularności. Nasze mieszkania stają się coraz bardziej zautomatyzowane, co znacznie zwiększa ogólny komfort życia. Oprócz smart telewizorów oraz lodówek powstają również wszelkiego rodzaju sprzęty, które w teorii nie mają nic wspólnego z technologią. Dzięki niej jednak zyskują dodatkowe funkcje oraz pełnią bardziej zaawansowane role. Jednym z takich produktów jest inteligentne lustro, które po uprzednim zbadaniu kondycji skóry, pomoże w dobraniu odpowiednich kosmetyków. HiMirror Mini już dostępne na rynku.

WordPress dla początkujących, czyli tworzenie stron www
kategoria: Technologia   dodane: 09/03/2020

Chcesz stworzyć swoją pierwszą stronę internetową? Potrzebujesz znaleźć miejsce dla swojego bloga bądź sklepu internetowego? Jeśli tak to zdecydowanie najlepszym narzędziem do takich zadań jest prosty w obsłudze system WordPress. To najpopularniejszy program na świecie w tworzeniu stron internetowych. Zobacz jak możesz zacząć będąc początkującym.

Smart koszt na odpady Bin-e. Polski wynalazek podbija Europę
kategoria: Technologia   dodane: 03/02/2020

Problem zanieczyszczenia środowiska w ostatnich latach wybrzmiał. Ruchy i działania ekologiczne stały się bardziej intensywne. Oprócz walki z ocieplającym się klimatem, musieliśmy stawić czoła również innemu, poważnemu zagrożeniu. Naszą Ziemię zalała bowiem fala odpadów, których rozkład może potrwać wieki. Dużą nadzieja na poprawę sytuacji jest rozpowszechnienie idei segregowania śmieci. Niestety, wielu z nas nadal nie jest skora do tego typu działań, bądź nie wie, jak robić to prawidłowo. Z pomocą przyszli poznańscy naukowcy. Stworzyli smart kosz na śmieci, który sam segreguje odpady.

Najlepsze etui do najpopularniejszych telefonów Samsung
kategoria: Technologia   dodane: 23/01/2020

Ulubiony elektroniczny gadżet, multimedialne centrum rozrywki, środek do komunikacji czy w końcu narzędzie pracy - bez względu na to, jakie główne funkcje pełni Twój smartfon Samsung, etui na telefon Samsung jest niezbędnym akcesorium. Chroni telefon przed kurzem, brudem, zarysowaniami, a w razie upadku minimalizuje ryzyko uszkodzeń. Potrzebujesz wielofunkcyjne etui do Samsunga S8 klasy premium, czy też proste etui na Samsung Galaxy J3? Szeroki wybór różnorodnych akcesoriów pasujących do Twojego telefonu znajdziesz w sklepie etuo.pl. Sprawdź, jakie etui do popularnych smartfonów marki Samsung są najlepsze.

Smart patyczek do uszu od Xiaomi? Niebanalny sposób na higienę
kategoria: Technologia   dodane: 27/11/2019

Czyszczenie ucha zewnętrznego patyczkiem jest surowo odradzane przez lekarzy. Może doprowadzić do zapchania kanału słuchowego, a w efekcie do rozmaitych zakażeń i chorób uszu. Niestety, wielu z nas nadal uparcie używa patyczków higienicznych, szkodząc swojemu zdrowiu. Marka Xiaomi wychodzi jednak temu problemowi naprzeciw. Prezentuje nowy gadżet, który wyniesie higienę uszu na nowy poziom. Xiaomi Bebird M9 Pro to inteligentne, nowoczesne urządzenie do usuwania zalegającej woskowiny z kanału słuchowego.

Google kupuje potężną markę smartwatchów. Fitbit sprzedany
kategoria: Technologia   dodane: 15/11/2019

W listopadzie świat obiegła wiadomość o przejęciu przez Google popularnej firmy Fitbit. Sprzedano są za ok. 8 mld zł. Wiadomo, że założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg również chciał przejąć wpływy nad firmą. Ostatecznie jednak Fitbit zostaje wciągnięty pod skrzydła Google.

Październik miesiącem cyberbezpieczeństwa
kategoria: Technologia   dodane: 07/10/2019

Październik został ogłoszony Europejskim Miesiącem Cyberbezpieczeństwa. Jest to już 6 edycja tego wydarzenia, w którym promowane jest mądre i rozważne korzystanie z internetu. Do inicjatywy przyłączyło się nawet Google.