Czym się kierować przy wyborze projektu domu? 4 najważniejsze cechy
kategoria: Ciekawostki   dodane: 03/06/2020

Własny dom jest marzeniem wielu rodaków będących na różnym etapie swojego życia. Zainteresowanie domem jednorodzinnym wyrażają osoby, które dopiero założyły rodziny. Różne projekty domów przeglądają także starsze małżeństwa, których dzieci właśnie się wyprowadziły. Również zmiana pracy czy przeniesienie się do innego rejonu może być impulsem do budowy domu.

Prowadzisz przedsiębiorstwo? Zobacz, jak sprawić, że będzie to łatwiejsze
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 28/05/2020

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa nie jest łatwe. Wymaga determinacji, oddania oraz posiadania wielu umiejętności, zarówno organizacyjnych, jak i analitycznych. Często początkujący właściciele firm mają tendencję do „brania wszystkiego na siebie”. Szukają oszczędności, przez co funkcjonowanie ich biznesu może być utrudnione. Nie wyrabiają się z projektami, a ich zdrowie podupada. Jak sprawić, aby prowadzenie przedsiębiorstwa było łatwiejsze?

Kiedy dom opieki dla osoby starszej to dobry pomysł?
kategoria: Zdrowie i medycyna   dodane: 23/05/2020

Decyzja o przeprowadzce seniora do domu opieki jest zwykle trudna zarówno dla niego, jak i całej rodziny. Opiekunowie starają się delikatnie przedstawić taką możliwość osobie starszej, nie wywołując u niej uczucia odrzucenia. Zwykle nie jesteśmy pewni, czy dany moment jest już tym odpowiednim, aby swojego leciwego rodzica umieścić w domu opieki. Skąd wiadomo, że nadszedł już ten czas? Kiedy decyzja ta wydaje się słusznym rozwiązaniem?

Marzy ci się własny biznes? Dowiedz się, jak zacząć
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 20/05/2020

Przejście „na swoje” to marzenie wielu etatowych pracowników. Również ludzie młodzi często wyrażają chęć rozpoczęcia kariery zawodowej właśnie od własnego biznesu. Prywatne przedsiębiorstwo kusi niezależnością oraz całkowitą decyzyjnością w sprawie swojej pracy. Chociaż dla wielu własny biznes wydaje się być spełnieniem marzeń, aby się ziściły, należy podejść do nich odpowiedzialnie oraz solidnie się przygotować. Masz już pomysł na własny biznes? Wiesz co chciałbyś robić w życiu? Oto rady, jak krok po kroku rozkręcić własną działalność.

Czy chcielibyśmy żyć wiecznie i jak tego dokonać?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 18/05/2020

Długowieczność to zagadnienie, które przewija się od wieków. Tak samo jak pytania o sens życia, jest jednym z fundamentalnych rozważań na temat ludzkiej egzystencji. Czy da się żyć wiecznie? Jeżeli tak, to czy naprawdę tego chcemy? Życie wieczne to podstawa filozofii wielu religii. Niektóre z nich dają nam konkretne odpowiedzi. Jednak to, czy je uznajemy, zależy jedynie od wiary. Tymczasem od paru lat naukowcy są coraz bliżej rozwiązania zagadki nieśmiertelności. Czy technologia pozwoli nam na nieskończoność życia? A może osiągniemy ją w inny sposób?

Które materiały są najcieplejsze? Zobacz w co ubierać się zimą
kategoria: Technologia   dodane: 15/05/2020

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym zaopatrujemy się w „ciepłe” swetry, szaliki, czapki i kurtki. Staramy się wybierać ubrania, które jak najlepiej będą spełniały swoją funkcję, jaką jest zatrzymanie ciepła. Głównym kryterium naszej oceny staje się wówczas wygląd zewnętrzny danego swetra czy kurtki. Okazuje się jednak, że nie każde grubo wyglądające ubranie będzie „ciepłe”. Często wpadamy w tą pułapkę, przez co zima staje się dla nas udręką. Jak zatem nie marznąć, gdy na dworze szaleje wiatr, a ulice spowite są mrozem? Kluczem do rozwiązania zagadki jest dobranie odpowiedniej garderoby. Najważniejsze kryterium stanowić powinien materiał, z którego wykonane jest dane ubranie. Jakie tkaniny są „najcieplejsze”?

Jesteś przedsiębiorcą i posiadasz własny gabinet, zakład lub salon? Oto jak pozbędziesz się z niego koronawirusa
kategoria: Zdrowie i medycyna   dodane: 11/05/2020

Przez pandemię koronawirusa gospodarka nieco zwolniła. Zamknięte zostały gabinety kosmetyczne, fryzjerskie czy salony masażu. Próżno również szukać otwartej restauracji. Niedługo jednak wszystko wróci do normy. Warto zatem zadbać o komfort i bezpieczeństwo twoich klientów. Jak oczyścić salon i zapewnić tym samym odwiedzającym należytą higienę? Zastosuj dezynfekcję. Tutaj dowiesz się o jej rodzajach i metodach.

Za każdą tabletką stoi śmierć i cierpienie. Eksperymenty na zwierzętach
kategoria: Zdrowie i medycyna   dodane: 09/05/2020

W dobie ekologii oraz wszechobecnego postępu technicznego, wciąż jest miejsce na cierpienie. Przemoc fizyczna oraz krzywda wyrządzana innym ludziom jest surowo karana. Ludzie niezwykle intensywnie dbają o własne dobro i bezpieczeństwo. Co jednak ze zwierzętami? Czy wyobrażasz sobie, aby twojego psa katowano, nacinano i drażniono toksycznymi substancjami? Nie? Dlaczego zatem pozwalamy, aby robiono to innym zwierzętom, dla naszej wygody?

Czego nie nauczy cię szkoła, a przyda ci się w życiu?
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 06/05/2020

Obowiązkowa edukacja trwa co najmniej 12 lat. W tym okresie jako dzieci uczymy się wielu zagadnień, jednak tylko część z nich wykorzystujemy w dorosłym życiu. Przedmioty takie jak matematyka kształtują w nas przydatne umiejętności, np. liczenie. Dzięki lekcjom języka polskiego natomiast umiemy czytać oraz pisać. Jednak wielu rzeczy, z którymi mierzy się każdy dorosły, nie nauczono nas w szkole. Jakich? Oto 5 z nich.