Planujesz zostać przedsiębiorcą lub już nim jesteś? Poznaj obowiązki, których musisz przestrzegać
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 10/02/2020

Prowadzenie biznesu oraz bycie swoim własnym szefem wydaje się być spełnieniem marzeń. W wielu przypadkach to właśnie zrezygnowanie z etatu oraz założenie swojej działalności pozwoliło pracownikom rozwinąć skrzydła. Zarządzanie firmą wiąże się jednak z szeregiem obowiązków. Nieprzestrzeganie ich może przyczynić się do poważnych problemów, a nawet upadku biznesu. Jak się przed tym ustrzec? Poznaj swoje zobowiązania.

Mały ZUS Plus dla przedsiębiorców. Co powinieneś o nim wiedzieć?
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 06/02/2020

„Mały ZUS Plus” jest kolejnym z rządowych projektów, które mają na celu poprawę sytuacji polskich przedsiębiorców na rynku pracy. Już na początku lutego 2020 roku rozpoczął się nabór wniosków, dzięki którym małe firmy będą mogły liczyć na ulgi finansowe. Czym różni się „Mały ZUS Plus” od poprzedniego projektu „Mały ZUS”? Kto może skorzystać z programu?

Smart koszt na odpady Bin-e. Polski wynalazek podbija Europę
kategoria: Technologia   dodane: 03/02/2020

Problem zanieczyszczenia środowiska w ostatnich latach wybrzmiał. Ruchy i działania ekologiczne stały się bardziej intensywne. Oprócz walki z ocieplającym się klimatem, musieliśmy stawić czoła również innemu, poważnemu zagrożeniu. Naszą Ziemię zalała bowiem fala odpadów, których rozkład może potrwać wieki. Dużą nadzieja na poprawę sytuacji jest rozpowszechnienie idei segregowania śmieci. Niestety, wielu z nas nadal nie jest skora do tego typu działań, bądź nie wie, jak robić to prawidłowo. Z pomocą przyszli poznańscy naukowcy. Stworzyli smart kosz na śmieci, który sam segreguje odpady.

Namiot, all inclusive czy mieszkanie w przytulnej wiosce? Różne sposoby spędzania wakacji. Sprawdź, który pasuje do ciebie!
kategoria: Turystyka   dodane: 29/01/2020

Form podróżowania i zwiedzania świata jest naprawdę wiele. Począwszy od transportu, skończywszy na miejscu zakwaterowania. W zależności od tego, czy jesteś nastawiony na odpoczynek, kontakt z naturą, zwiedzanie lub poznanie miejscowej kultury i obyczajów, w odpowiedni sposób planujesz swoje wakacje. Zastanawiasz się, czy zdecydować się na wygodną opcję all inclusive, a może samemu przygotowywać posiłki na kempingowej kuchence gazowej? Nie wiesz jaka opcja będzie najbardziej odpowiednia dla ciebie? Poznaj 3 formy wypoczynku, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Najlepsze etui do najpopularniejszych telefonów Samsung
kategoria: Technologia   dodane: 23/01/2020

Ulubiony elektroniczny gadżet, multimedialne centrum rozrywki, środek do komunikacji czy w końcu narzędzie pracy - bez względu na to, jakie główne funkcje pełni Twój smartfon Samsung, etui na telefon Samsung jest niezbędnym akcesorium. Chroni telefon przed kurzem, brudem, zarysowaniami, a w razie upadku minimalizuje ryzyko uszkodzeń. Potrzebujesz wielofunkcyjne etui do Samsunga S8 klasy premium, czy też proste etui na Samsung Galaxy J3? Szeroki wybór różnorodnych akcesoriów pasujących do Twojego telefonu znajdziesz w sklepie etuo.pl. Sprawdź, jakie etui do popularnych smartfonów marki Samsung są najlepsze.

Jak bogactwo wpływa na psychikę?
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 21/01/2020

To, że bogactwo w większości zmienia ludzi, wydaje nam się oczywiste. Zwykle zauważamy jedynie negatywne skutki tej przemiany. Człowiek z większą ilością pieniędzy staje się zarozumiały i dystansuje się od innych. Pod wpływem bogactwa osobowość człowieka oraz jego zachowanie staje się inne. Jednak jak posiadanie pieniędzy wpływa na psychikę samego bogacza? Jakie zmiany w niej zachodzą?

Dlaczego mamy katar gdy jemy, płaczemy, gdy na dworze jest zimno? Przyczyny „nienormalnego” kataru
kategoria: Zdrowie i medycyna   dodane: 17/12/2019

Kataru doświadczamy najczęściej podczas choroby. Kiedy się pojawia, nie jest dla nas zaskoczeniem. Przeziębienie bowiem nieodłącznie kojarzy się ze stosem zużytych chusteczek do nosa. Katar pełni bardzo ważna rolę w procesie walki organizmu oraz zapobiegania chorobie. Jego zadanie jest więc znane. Co jednak w przypadku, kiedy katar pojawia się w sytuacjach nie tak oczywistych? Dlaczego podczas jedzenia, gdy płaczemy lub gdy na dworze jest zimno z naszego nosa leci on strumieniami?

8 metod na oszczędzanie pieniędzy
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 06/12/2019

Oszczędzanie dla wielu z nas jest nie lada wyzwaniem. Nie potrafimy odmówić sobie chwilowej przyjemności, przez co długoterminowy cel nigdy nie dochodzi do skutku. Jak odłożyć większą ilość pieniędzy, a także zaoszczędzić na codziennych czynnościach i nawykach? Oto 8 sposobów, dzięki którym zaoszczędzisz pokaźne sumy pieniędzy.

Smart patyczek do uszu od Xiaomi? Niebanalny sposób na higienę
kategoria: Technologia   dodane: 27/11/2019

Czyszczenie ucha zewnętrznego patyczkiem jest surowo odradzane przez lekarzy. Może doprowadzić do zapchania kanału słuchowego, a w efekcie do rozmaitych zakażeń i chorób uszu. Niestety, wielu z nas nadal uparcie używa patyczków higienicznych, szkodząc swojemu zdrowiu. Marka Xiaomi wychodzi jednak temu problemowi naprzeciw. Prezentuje nowy gadżet, który wyniesie higienę uszu na nowy poziom. Xiaomi Bebird M9 Pro to inteligentne, nowoczesne urządzenie do usuwania zalegającej woskowiny z kanału słuchowego.