Chcesz ubezpieczyć auto? Przewodnik po rodzajach ubezpieczeń
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 04/05/2020

Ubezpieczenie auta jest jednym z kluczowych elementów, gdy decydujesz się na jego zakup. To także gwarancja bezpieczeństwa oraz pewne zaplecze finansowe. Na rynku istnieje wiele różnych wariantów ubezpieczeń komunikacyjnych. Każde z nich chroni przed innymi, niespodziewanymi wydarzeniami. Czym jest OC, AC, Assistance i NNW? W co najlepiej zainwestować? Oto przewodnik po świecie ubezpieczeń.

5 dziwnych i niepokojących uzależnień
kategoria: Ciekawostki   dodane: 03/05/2020

Mówi się, że człowiek jest w stanie uzależnić się od wszystkiego. Dobrze znamy przypadki nałogowego spożywania alkoholu czy substancji psychoaktywnych. Coraz częściej obserwuje się także uzależnienie od telefonu i komputera. Są to jednak jedne z najpopularniejszych przypadłości, na które cierpią ludzie. Niektórzy jednak posiadają całkiem nietuzinkowe nałogi. Jedne z nich posiadają swoją medyczną nazwę, inne zaś dotyczą jedynie pojedynczych przypadków. Poznaj 5 dziwnych, a zarazem niepokojących uzależnień.

Odkładanie rzeczy na później, czyli dlaczego poddajemy się prokastynacji
kategoria: Technologia   dodane: 01/05/2020

Ponad 80% Polaków deklaruje, że ma problem z ciągłym odkładaniem rzeczy na później. Jest to zjawisko dość powszechne. Ile razy zdarzyło ci się odwlec w czasie zadanie, które było nieprzyjemne, bądź trudne do wykonania? Przewidywałeś, że zajmie ci dużo czasu i nie wiedziałeś, jak się do niego zabrać. Wizja konfrontacji z czynnością napawała cię taką niechęcią i obawami w takim stopniu, że nie byłeś w stanie się za nią zabrać. Obwiniałeś się za lenistwo i czułeś frustrację. Tymczasem, zjawisko to, ze względu na swoją powszechność, zostało nazwane i dokładnie opisane. Jest to prokastynacja.

Gry planszowe znów na topie
kategoria: Ciekawostki   dodane: 29/04/2020

Nie tylko na wyjazd, długie jesienne i zimowe wieczory rodzinne czy przyjacielskie spotkania. Planszówki zarówno te, które towarzyszą nam od pokoleń, jak i zupełnie nowe propozycje, które producenci wypuszczają na rynek, sprawiają, że można spędzić czas z dala od komputerów i smartfonów, a zdrowa rywalizacja, świetna zabawa, a także nauka to najlepsza rekomendacja różnego rodzaju gier. Może też właśnie dlatego są modele, które towarzyszą kolejnym pokoleniom, a aukcjach często pojawiają się jako przedmioty używane. Z drugiej strony sklepy oferują również kolejne edycje kultowych gier.

Czy różni się adwokat od radcy prawnego? Z czym możesz udać się do adwokata?
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 29/04/2020

Pojęcia „adwokat” oraz „radca prawny” często używane są zamiennie. Jeżeli nie mamy częstej styczności ze światem prawniczym, zapewne nie zauważamy różnicy. Nie wiemy również do którego z nich udać się z naszym problemem. Czym różnią się te dwa zawody? Z jaką sprawą możemy zwrócić się do adwokata?

Utrata zębów wpływa nie tylko na twój wygląd. Jakie są jej konsekwencje zdrowotne?
kategoria: Zdrowie i medycyna   dodane: 24/04/2020

Utrata zęba zwykle wiąże się z obawami o to, że ucierpi na tym nasz wygląd. Jeżeli ubytek ulokowany jest w widocznym miejscu, staramy się go ukryć. Towarzyszy temu uczucie skrępowania oraz obniżona samoocena. Brak zęba nie wiąże się jednak jedynie z niekorzystnymi skutkami estetycznymi. Okazuje się, że ma również duży wpływ na zdrowie i funkcjonowanie całego organizmu.

Co będzie dobrym prezentem na 30 urodziny? - doradzamy
kategoria: Ciekawostki   dodane: 20/04/2020

30 urodziny są często obchodzone niezwykle uroczyście. Dla wielu osób jest to data, gdyż zmienia się „kod z przodu” i rozpoczyna się nowy okres w życiu.

Od czego zależy wartość waluty? Cena pieniądza
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 17/04/2020

Często obserwujemy wzrosty lub spadki wartości walut. Zwykle nie są one znaczące, jednak każdego dnia „cena” danej waluty ulega zmianie. Wyraźnie zauważane wzrosty lub spadki są zwykle rozciągnięte w czasie, lecz ich wpływ na gospodarkę całego kraju jest ogromny. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego jeszcze parę lat temu za złotówkę można było kupić cały chleb, a dziś nie starczy ona nawet na pół bochenka? Dowiedz się, jakie czynniki wpływają na „cenę pieniądza”.

Jak powstał slang i dlaczego młodzież go używa?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 13/04/2020

Słowa oraz zwroty używane przez młodzież, niezrozumiałe dla przeciętnego Kowalskiego, określane są mianem slangu. „XD”, beka, typsa, masny i hajs to pojęcia typowe dla ludzi młodych. Podobnymi zwrotami z powodzeniem porozumiewają się oni na co dzień. Slang traktowany jest przez nich jako naturalny sposób komunikacji. Jaka jest historia slangu i dlaczego młodzież tak chętnie z niego korzysta?