Ugoda czy unieważnienie kredytu frankowego, nie trać czasu
kategoria: Finanse   dodane: 30/03/2023

Na unieważnienie kredytu we frankach nie ma określonego terminu, również do podpisania ugody nie został wyznaczony proceduralny termin, jednak należy pamiętać, iż o ile pozew o unieważnienie kredytu nie zamyka drogi do ugody to podpisanie ugody z bankiem w sprawie kredytu przekreśla możliwość dochodzenia roszczenia o unieważnienie kredytu z uwagi na wadliwe i niedozwolone zapisy umowne.

Najbardziej poszukiwane zawody na rynku pracy w Polsce
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 28/03/2023

Stopa bezrobocia w Polsce w 2023 roku plasuje się na poziomie 5,5%, co stanowi relatywnie dobry wynik. Może on napawać optymizmem wszystkich tych, którzy przymierzają się do rozpoczęcia zawodowej kariery, lub zastanawiają się nad przebranżowieniem. Trzeba jednak przyznać, że w niektórych sektorach dużo łatwiej będzie zdobyć pracę niż w innych. Jakie są najbardziej poszukiwane zawody na rynku pracy w Polsce?

Fakty i mity o sieci 5G
kategoria: Technologia   dodane: 23/03/2023

Zauważyłeś, że to, co nowe, na początku rodzi pytania i spekulacje, a później staje się nieodłączną częścią życia? Co tu dużo mówić, historia lubi się powtarzać! Tak też jest z siecią 5G, która – wbrew rozsiewanym fake newsom – stanowi dużą szansę na rozwój komunikacji bezprzewodowej. Oto garść najpowszechniejszych faktów i mitów o działaniu 5G.

MacBook Apple - który model wybrać i czym się kierować?
kategoria: Technologia   dodane: 21/03/2023

Apple MacBook to jeden z laptopów, który obecnie cieszy się ogromną popularnością wśród bardzo różnych użytkowników. Komputery marki cenią sobie zarówno studenci, uczniowie, jak również freelancerzy, handlowcy, graficy czy projektanci. Jak to możliwe, że tak różne grupy są zadowolone z korzystania z podobnego sprzętu?

Skąd pochodzą odbiory Twojej strony WWW
kategoria: Technologia   dodane: 20/03/2023

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez nazwa.pl – lidera rynku hostingowego w Polsce – aż 73% zapytań o polskie serwisy pochodzi z naszego kraju, 13% z Europy a 11% z Ameryki Północnej. Należy wyciągnąć z tego prosty wniosek. Właściciele witryn powinni zadbać nie tylko o szybkie wczytywanie strony z terytorium Polski, lecz także zza granicy. W końcu statystycznie rzecz biorąc, co czwarte połączenie pochodzi spoza naszego kraju. Z pomocą przychodzi sieć Content Delivery Network (CDN).

Firmy kupujące mieszkania – czy warto z nich skorzystać?
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 24/02/2023

Kłopoty w sprzedaży nieruchomości mogą dać się we znaki każdemu. Jedynie ci, którzy wyznaczą niższą kwotę, mogą liczyć na popularność opublikowanego ogłoszenia i urywające się telefony. Z zaniżonymi kwotami wcale nie jest tak łatwo, ponieważ generuje to dalsze problemy z Urzędem Skarbowym. Pomijając ten temat, zastanówmy się, czy warto skorzystać z oferty firmy skupującej mieszkania, kiedy nie mamy innej opcji na horyzoncie.

Gdzie kupić dobre ubezpieczenie na życie?
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 21/02/2023

Wiele osób zastanawia się, jakie ubezpieczenie na życie najlepiej wybrać. To istotna kwestia, gdyż w trudnych sytuacjach dobra polisa może zapewnić bezpieczeństwo finansowe dla bliskich. Niektóre oferty są rozszerzone o usługi wspierające przy rekonwalescencji ubezpieczonego. Dowiedz się więc, jak i gdzie kupić dobrą polisę na życie.

Jak działają lajki na Facebooku?
kategoria: Technologia   dodane: 08/02/2023

Lajkowanie postów na Facebooku to jeden z najpopularniejszych sposobów interakcji na Facebooku. Lajkowanie jest sposobem na wyrażenie sympatii do określonego postu lub strony. Gdy klikniesz „Lubię to”, oznacza to, że lubisz to, co zostało umieszczone na stronie lub w poście. Im więcej lajków, tym większa szansa, że treści dotrą do szerokiego grona odbiorców. W mediach społecznościowych trudno zaistnieć bez zainteresowania innych. Sprawdź, jakie znaczenie mają polskie lajki i dlaczego warto je zamówić.

Na co pomaga odtrucie alkoholowe?
kategoria: Zdrowie i medycyna   dodane: 03/02/2023

Odtrucie alkoholowe dla większości osób uzależnionych stanowi pierwszy krok na drodze do trzeźwości. Dzięki detoksykacji poalkoholowej możliwe jest odzyskanie równowagi organizmu pacjenta nawet po długotrwałych ciągach alkoholowych. Nałóg rozwija się podstępnie i stopniowo, w zaawansowanych stadiach charakteryzując się niemożnością samodzielnego odstawienia substancji odurzającej przez uzależnionego. Z tego względu osoby, które chcą pokonać alkoholizm, korzystają z pomocy specjalistów i pod ich okiem stopniowo trzeźwieją oraz uczą się żyć w abstynencji. Przeprowadzenie detoksu alkoholowego nie polega jednak wyłącznie na rezygnacji ze spożywania alkoholu etylowego. Konieczne jest odpowiednie wsparcie pacjenta i jego organizmu. Nawodnienie, odżywienie, regeneracja, ograniczenie objawów odstawiennych – to główne cele, dla jakich stosuje się terapię uzależnień z wykorzystaniem odtrucia organizmu.