Jaki tablet będzie odpowiednim sprzętem dla ciebie i twojego dziecka?
kategoria: Technologia   dodane: 17/05/2023

Dzień dziecka to ważny dzień dla każdego dziecka, niezależnie od jego wieku. Dzień dziecka najczęściej wiąże się z zakupem prezentu dla swojej pociechy, który będzie funkcjonalny, poręczny i który zdecydowanie zadowoli dziecko, jak i jego rodziców. Takim prezentem może być standardowy tablet, tablet graficzny lub czytnik e-book. W tym artykule zostaną omówione wszystkie rodzaje tabletów, które z pewnością spełnią wymagania małego, jak i dużego dziecka oraz jego rodziców.  Z tego artykułu dowiesz się, czy warto wybrać czytnik ebook czy tablet albo zdecydować się na zakup tabletu graficznego. Poznasz również różnice między tymi urządzeniami.

Plany reprezentacji Polski na czerwiec
kategoria: Ciekawostki   dodane: 08/05/2023

Powoli kończą się rozgrywki klubowe w sezonie 2022/2023. Nie oznacza to jednak, że piłkarscy kibice nie będą mieli czego oglądać. W czerwcu reprezentacja Polski rozegra dwa kolejne spotkania. Pierwsze z nich będzie meczem towarzyskim, a drugie o punkty w ramach eliminacji do EURO 2024. Kiedy i z kim zagrają “Biało-Czerwoni”? Dlaczego jeden z tych pojedynków nie jest na rękę Fernando Santosowi? Kto rozegra swój ostatni mecz z orzełkiem na piersi? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście. Zapraszamy do lektury!

Elektroniczny obieg dokumentów - sposób na efektywne zarządzanie dokumentami
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 21/04/2023

Jeszcze nie tak dawno wszystkie dokumenty w firmach tworzone były w wersji elektronicznej. Dziś, dzięki nowym rozwiązaniom informatycznym zaczyna to się szybko zmieniać. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów. Takie rozwiązanie wiąże się bowiem z konkretnymi korzyściami.

Historia Siatkówki - jak to się zaczęło?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 20/04/2023

Siatkówka to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Mimo że jej korzenie sięgają już ponad stu lat, siatkówka nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów. W tym artykule omówimy historię siatkówki, od jej początków jako gry rekreacyjnej po stałe miejsce w programie igrzysk olimpijskich.

Jak sprzedać zadłużone mieszkanie?
kategoria: Finanse   dodane: 31/03/2023

Rosnące ceny mieszkań, stopy kredytowe, inflacja, wszystko to ma wpływ na sytuację na rynku nieruchomości. Coraz więcej osób decyduje się na sprzedaż swojego mieszkania, ze względu na brak możliwości utrzymania go. Wzrosły raty kredytu, wzrosły ceny czynszu i opłat, wzrosły ceny żywności i nie tylko, co powoduje niemałe zamieszanie. Czas sprzedaży mieszkań wydłużył się o kolejne tygodnie, a jeśli mowa o zadłużonych nieruchomościach tutaj problemów ze sprzedażą nie ma końca. Jak sobie poradzić z tym? O tym dowiemy się z poniższego tekstu.

Ugoda czy unieważnienie kredytu frankowego, nie trać czasu
kategoria: Finanse   dodane: 30/03/2023

Na unieważnienie kredytu we frankach nie ma określonego terminu, również do podpisania ugody nie został wyznaczony proceduralny termin, jednak należy pamiętać, iż o ile pozew o unieważnienie kredytu nie zamyka drogi do ugody to podpisanie ugody z bankiem w sprawie kredytu przekreśla możliwość dochodzenia roszczenia o unieważnienie kredytu z uwagi na wadliwe i niedozwolone zapisy umowne.

Najbardziej poszukiwane zawody na rynku pracy w Polsce
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 28/03/2023

Stopa bezrobocia w Polsce w 2023 roku plasuje się na poziomie 5,5%, co stanowi relatywnie dobry wynik. Może on napawać optymizmem wszystkich tych, którzy przymierzają się do rozpoczęcia zawodowej kariery, lub zastanawiają się nad przebranżowieniem. Trzeba jednak przyznać, że w niektórych sektorach dużo łatwiej będzie zdobyć pracę niż w innych. Jakie są najbardziej poszukiwane zawody na rynku pracy w Polsce?

Fakty i mity o sieci 5G
kategoria: Technologia   dodane: 23/03/2023

Zauważyłeś, że to, co nowe, na początku rodzi pytania i spekulacje, a później staje się nieodłączną częścią życia? Co tu dużo mówić, historia lubi się powtarzać! Tak też jest z siecią 5G, która – wbrew rozsiewanym fake newsom – stanowi dużą szansę na rozwój komunikacji bezprzewodowej. Oto garść najpowszechniejszych faktów i mitów o działaniu 5G.

MacBook Apple - który model wybrać i czym się kierować?
kategoria: Technologia   dodane: 21/03/2023

Apple MacBook to jeden z laptopów, który obecnie cieszy się ogromną popularnością wśród bardzo różnych użytkowników. Komputery marki cenią sobie zarówno studenci, uczniowie, jak również freelancerzy, handlowcy, graficy czy projektanci. Jak to możliwe, że tak różne grupy są zadowolone z korzystania z podobnego sprzętu?