Kawa czy herbata? Która z nich jest dla nas lepsza?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 12/10/2020

Zarówno kawa jak i herbata to napoje uwielbiane przez Polaków. W wielu domach do każdego posiłku pije się aromatyczny napar, zaś pracownicy biur nie wyobrażają sobie poranka bez kubka kawy. Choć zarówno jeden jak i drugi napój to wręcz obowiązkowy element każdego dnia, czy zastanawiałeś się kiedyś, jak bardzo są dla nas szkodliwe? Czy jeżeli faktycznie negatywnie wpływają na nasz organizm, to który z nich jest bardziej inwazyjny? Co wybrać? A może zrezygnować z obydwu? Odkryj nagą prawdę o przysmakach Polaków.

Torby reklamowe - prosty i wyrazisty
kategoria: Ciekawostki   dodane: 12/08/2020

Gadżety reklamowe i materiały do promocji to obecnie chleb powszedni w każdej branży - inaczej nie bylibyśmy w stanie wybić się, szczególnie na rynku ogólnokrajowym czy globalnym. Jak jednak zrobić promocję z głową? O czym pamiętać jeżeli chcemy zdecydować się na torby reklamowe? Jakie najlepiej wybrać i jakich błędów dobrze unikać?

Czym się kierować przy wyborze projektu domu? 4 najważniejsze cechy
kategoria: Ciekawostki   dodane: 03/06/2020

Własny dom jest marzeniem wielu rodaków będących na różnym etapie swojego życia. Zainteresowanie domem jednorodzinnym wyrażają osoby, które dopiero założyły rodziny. Różne projekty domów przeglądają także starsze małżeństwa, których dzieci właśnie się wyprowadziły. Również zmiana pracy czy przeniesienie się do innego rejonu może być impulsem do budowy domu.

Czy chcielibyśmy żyć wiecznie i jak tego dokonać?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 18/05/2020

Długowieczność to zagadnienie, które przewija się od wieków. Tak samo jak pytania o sens życia, jest jednym z fundamentalnych rozważań na temat ludzkiej egzystencji. Czy da się żyć wiecznie? Jeżeli tak, to czy naprawdę tego chcemy? Życie wieczne to podstawa filozofii wielu religii. Niektóre z nich dają nam konkretne odpowiedzi. Jednak to, czy je uznajemy, zależy jedynie od wiary. Tymczasem od paru lat naukowcy są coraz bliżej rozwiązania zagadki nieśmiertelności. Czy technologia pozwoli nam na nieskończoność życia? A może osiągniemy ją w inny sposób?

5 dziwnych i niepokojących uzależnień
kategoria: Ciekawostki   dodane: 03/05/2020

Mówi się, że człowiek jest w stanie uzależnić się od wszystkiego. Dobrze znamy przypadki nałogowego spożywania alkoholu czy substancji psychoaktywnych. Coraz częściej obserwuje się także uzależnienie od telefonu i komputera. Są to jednak jedne z najpopularniejszych przypadłości, na które cierpią ludzie. Niektórzy jednak posiadają całkiem nietuzinkowe nałogi. Jedne z nich posiadają swoją medyczną nazwę, inne zaś dotyczą jedynie pojedynczych przypadków. Poznaj 5 dziwnych, a zarazem niepokojących uzależnień.

Gry planszowe znów na topie
kategoria: Ciekawostki   dodane: 29/04/2020

Nie tylko na wyjazd, długie jesienne i zimowe wieczory rodzinne czy przyjacielskie spotkania. Planszówki zarówno te, które towarzyszą nam od pokoleń, jak i zupełnie nowe propozycje, które producenci wypuszczają na rynek, sprawiają, że można spędzić czas z dala od komputerów i smartfonów, a zdrowa rywalizacja, świetna zabawa, a także nauka to najlepsza rekomendacja różnego rodzaju gier. Może też właśnie dlatego są modele, które towarzyszą kolejnym pokoleniom, a aukcjach często pojawiają się jako przedmioty używane. Z drugiej strony sklepy oferują również kolejne edycje kultowych gier.

Co będzie dobrym prezentem na 30 urodziny? - doradzamy
kategoria: Ciekawostki   dodane: 20/04/2020

30 urodziny są często obchodzone niezwykle uroczyście. Dla wielu osób jest to data, gdyż zmienia się „kod z przodu” i rozpoczyna się nowy okres w życiu.

Jak powstał slang i dlaczego młodzież go używa?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 13/04/2020

Słowa oraz zwroty używane przez młodzież, niezrozumiałe dla przeciętnego Kowalskiego, określane są mianem slangu. „XD”, beka, typsa, masny i hajs to pojęcia typowe dla ludzi młodych. Podobnymi zwrotami z powodzeniem porozumiewają się oni na co dzień. Slang traktowany jest przez nich jako naturalny sposób komunikacji. Jaka jest historia slangu i dlaczego młodzież tak chętnie z niego korzysta?

Trudność wyboru. Im więcej tym gorzej?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 01/04/2020

Każdy z nas codziennie staje przed wyborem. Jednym z najbardziej prozaicznych są chociażby zakupy w supermarkecie. Jak wiele razy byłeś nieusatysfakcjonowany swoimi decyzjami? Analizowałeś czy ciastka o innym nadzieniu nie byłyby smaczniejsze, a toster innego producenta tak szybko by się nie popsuł. Mogłeś przecież wybrać inny produkt spośród wielu dostępnych na rynku. Odczuwasz wówczas frustrację oraz niezadowolenie. Obwiniasz się o niedostateczne zdolności analityczne. Przecież mogłeś wybrać lepiej! Czemu więc tego nie zrobiłeś?