Materac kieszeniowy czy lateksowy. Porównanie materacy 120x200 na przykładzie materacy Hilding Anders
kategoria: Zdrowie i medycyna   dodane: 06/08/2020

Dowiedz się, który z tych dwóch typów materacy lepiej odpowie na Twoje potrzeby.

Materace dla dzieci – jak znaleźć najlepszy rodzaj materaca dla dziecka? Zapytaliśmy ekspertów z Hilding Anders
kategoria: Zdrowie i medycyna   dodane: 28/07/2020

Sen to jeden z kluczowych aspektów życia każdego człowieka, dlatego wybierając materac niezwykle istotne jest dobranie konstrukcji, która zapewni odpoczynek dla mięśni i będzie jednocześnie podparciem dla kręgosłupa na całej jego długości. Nie inaczej jest w przypadku materacy dziecięcych, które powinny być dostosowane do potrzeb najmłodszych na wielu płaszczyznach – rozmiaru, twardości czy właściwej wentylacji, zapobiegając namnażaniu się szkodliwych bakterii czy pleśni. Sprawdź, co w temacie materacy dziecięcych, mają do powiedzenia eksperci grupy Hilding Anders, lidera wśród producentów, który został doceniony przez wielu branżowych specjalistów.

Bioenergoterapia. Na czym polega i czy naprawdę działa?
kategoria: Zdrowie i medycyna   dodane: 25/06/2020

Bioenergoterapia określana jest jako dziedzina medycyny niekonwencjonalnej. Nie została natomiast uznana przez lekarzy, którzy wskazują na brak wiarygodnych badań świadczących o jej skuteczności. Na czym polega i czy faktycznie działa? Dlaczego wzbudza tyle kontrowersji?

Materac termoelastyczny czy z kokosem? Poznaj innowacyjne materace Hilding
kategoria: Zdrowie i medycyna   dodane: 19/06/2020

Jedną z podstaw wartościowego snu, który pozwoli na odpoczynek umysłu i regenerację organizmu, jest odpowiednio dobrany materac. Rynek wypełniony jest ofertami wielu renomowanych producentów, a dystrybutorzy proponują coraz to lepsze warunki zakupu nowoczesnych materacy piankowych czy przystosowanych dla alergików modeli lateksowych. Marka Hilding wprowadziła niedawno zupełnie nową konstrukcję z wkładką utwardzającą wykonaną z włókien kokosowych. Czym jednak model ten różni się od popularnych materacy termoelastycznych? Poznaj zalety obu konstrukcji i sprawdź, która lepiej sprawdzi się w sypialni.

Kiedy dom opieki dla osoby starszej to dobry pomysł?
kategoria: Zdrowie i medycyna   dodane: 23/05/2020

Decyzja o przeprowadzce seniora do domu opieki jest zwykle trudna zarówno dla niego, jak i całej rodziny. Opiekunowie starają się delikatnie przedstawić taką możliwość osobie starszej, nie wywołując u niej uczucia odrzucenia. Zwykle nie jesteśmy pewni, czy dany moment jest już tym odpowiednim, aby swojego leciwego rodzica umieścić w domu opieki. Skąd wiadomo, że nadszedł już ten czas? Kiedy decyzja ta wydaje się słusznym rozwiązaniem?

Jesteś przedsiębiorcą i posiadasz własny gabinet, zakład lub salon? Oto jak pozbędziesz się z niego koronawirusa
kategoria: Zdrowie i medycyna   dodane: 11/05/2020

Przez pandemię koronawirusa gospodarka nieco zwolniła. Zamknięte zostały gabinety kosmetyczne, fryzjerskie czy salony masażu. Próżno również szukać otwartej restauracji. Niedługo jednak wszystko wróci do normy. Warto zatem zadbać o komfort i bezpieczeństwo twoich klientów. Jak oczyścić salon i zapewnić tym samym odwiedzającym należytą higienę? Zastosuj dezynfekcję. Tutaj dowiesz się o jej rodzajach i metodach.

Za każdą tabletką stoi śmierć i cierpienie. Eksperymenty na zwierzętach
kategoria: Zdrowie i medycyna   dodane: 09/05/2020

W dobie ekologii oraz wszechobecnego postępu technicznego, wciąż jest miejsce na cierpienie. Przemoc fizyczna oraz krzywda wyrządzana innym ludziom jest surowo karana. Ludzie niezwykle intensywnie dbają o własne dobro i bezpieczeństwo. Co jednak ze zwierzętami? Czy wyobrażasz sobie, aby twojego psa katowano, nacinano i drażniono toksycznymi substancjami? Nie? Dlaczego zatem pozwalamy, aby robiono to innym zwierzętom, dla naszej wygody?

Utrata zębów wpływa nie tylko na twój wygląd. Jakie są jej konsekwencje zdrowotne?
kategoria: Zdrowie i medycyna   dodane: 24/04/2020

Utrata zęba zwykle wiąże się z obawami o to, że ucierpi na tym nasz wygląd. Jeżeli ubytek ulokowany jest w widocznym miejscu, staramy się go ukryć. Towarzyszy temu uczucie skrępowania oraz obniżona samoocena. Brak zęba nie wiąże się jednak jedynie z niekorzystnymi skutkami estetycznymi. Okazuje się, że ma również duży wpływ na zdrowie i funkcjonowanie całego organizmu.

Jak ważny jest sen? Wytchnienie dla organizmu
kategoria: Zdrowie i medycyna   dodane: 09/04/2020

Sen jest nieodłącznym elementem cyklu biologicznego człowieka. Tak jak większość zwierząt musimy spać, aby zapewnić sobie optymalne warunki funkcjonowania. Podczas wypoczynku, nasz organizm dokonuje niezwykle ważnych procesów w organizmie. Ten czas jest swoistą naprawą i regeneracją ciała i umysłu po całym dniu wysiłku. Bez snu nie jesteśmy w stanie podołać wyzwaniom następnego dnia. Jak ważną rolę pełni sen w życiu człowieka? Na co wpływa i dlaczego jest niezbędny?